Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
12/06/2019 - 12:35

Konkurs: wygraj bilety do kina Sokół na film "Tajemnice Joan"

Od 14 czerwca w kinie Sokół w Nowym Sączu będzie wyświetlany film "Tajemnice Joan”. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia. Wystarczy wziąć udział w konkursie i prawidłowo odpowiedzieć na pytanie.

Tajemnice Joan

Wielka Brytania 2019, 110’ dramat, biograficzny, thriller, od 15 lat
Reżyseria: Trevor Nunn
Obsada: Bethany Audley, Stephen Boxer, Olivia Buckland
Seanse: 14-20 czerwca g. 18:45

„Tajemnice Joan” to adaptacja opartego na faktach bestsellera Jennie Rooney o najbardziej zaskakującym szpiegu w historii Wielkiej Brytanii. W tej roli niezrównana Judi Dench. Rok 2000, przedmieścia Londynu. Spokojne życie starszej pani, Joan Stanley, przyjmuje nieoczekiwany obrót, kiedy zostaje aresztowana przez MI5 i oskarżona o szpiegostwo na rzecz komunistycznej Rosji. Rok 1938. Młoda Joan studiuje fizykę w Cambridge. Nieśmiała i łatwowierna dziewczyna szybko daje się uwieść uroczemu i tajemniczemu Leo, który wkrótce staje się jej przewodnikiem po obcym, ale intrygującym świecie ideologii komunistycznej. Romantyczna idylla trwa aż do momentu wybuchu II wojny światowej. Joan pracuje w ośrodku badań nad bombą atomową, gdy Leo prosi ją o przekazanie Rosjanom ściśle tajnych akt. Joan dowiaduje się, że jest tylko narzędziem w rękach ukochanego i sama musi wybrać pomiędzy miłością i zdradą swojego kraju a bliskimi i ich ocaleniem.

***

Aby otrzymać podwójne zaproszenie do kina Sokół, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Melita Nerwood to:

a) najbardziej zaskakujący szpieg w historii Wielkiej Brytanii,
b) żona Robin Hooda,

c) pierwowzór tytułowej Joan Stanley

Na odpowiedzi czekamy do 14 czerwca (piątek) do godz. 9. Należy je wysyłać na adres e-mail: [email protected]  W treści prosimy o wpisanie imienia i nazwiska, telefonu kontaktowego oraz odpowiedzi na pytanie, zaś w temacie wiadomości "Kino Sokół”. Spośród wszystkich zgłoszeń wylosujemy dwie osoby, które otrzymają podwójne zaproszenia na film "Tajemnice Joan".

RG [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)