Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
16/08/2019 - 10:35

Konkurs: wygraj bilety do kina Sokół na "Nenufary" Moneta

22 sierpnia w kinie Sokół w Nowym Sączu będzie wyświetlany dokument "Nenufary Moneta – cuda z wody i światła". Mamy dla Was jedno podwójne zaproszenie. Wystarczy wziąć udział w konkursie i prawidłowo odpowiedzieć na pytanie.

Nenufary Moneta – cuda z wody i światła
Seanse: 22 sierpnia godz. 18.30

Dokument opowiada o pochodzeniu i powstaniu ogromnego dzieła sztuki, które zerwało z wszelkimi konwencjami. Jest to opowieść o obsesji artysty na punkcie światła i wody, z której malarz nie mógł się wyrwać, więc przekształcił ją w swój własny rodzaj magii. To także opowieść o radykalnych ideach, które zrewolucjonizowały sztukę współczesną: wyraźnym zamiarem Moneta było przeniesienie na płótno „pierwszego, czystego wrażenia” form i przedmiotów, jakie pojawiają się w oku, które nigdy wcześniej ich nie widziało. Film jest wyjątkowym, ekskluzywnym spojrzeniem na arcydzieła znajdujące się w Muzeum Orangerie, Muzeum Marmottan, Muzeum Orsay i Giverny, gdzie mieszkał i tworzył Monet, po raz pierwszy ukazane na dużym ekranie, aby zapewnić niepowtarzalne wrażenia widzom obcującym z pięknem jego „Nenufarów”

***

Aby otrzymać podwójne zaproszenie do kina Sokół, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Jaki tytuł nosi jedyny w polskich zbiorach obraz Claude'a Moneta?

Na odpowiedzi czekamy do 21 sierpnia (środa) do godz. 9. Należy je wysyłać na adres e-mail: [email protected]  W treści prosimy o wpisanie imienia i nazwiska, telefonu kontaktowego oraz odpowiedzi na pytanie, zaś w temacie wiadomości "Kino Sokół”. Spośród wszystkich zgłoszeń wylosujemy jedną, która otrzyma podwójne zaproszenie do kina Sokół. 

RG [email protected], Film Kino SokółDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020