Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
19/08/2018 - 09:20

Pielgrzymi z Nowego Sącza wędrują do Częstochowy. Odwiedziliśmy grupę 22 [WIDEO]

Kilkuset wiernych z Nowego Sącza i sąsiednich miejscowości zmierza na Jasną Górę. Część z nich pielgrzymuje z grupą nr 22 św. Małgorzaty, której przewodzi ks. Zbigniew Biernat - proboszcz parafii św. Jana Pawła II.

17 sierpnia na Jasną Górę wyruszyła XXXVI Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Na pielgrzymim szlaku nie zabrakło również mieszkańców Nowego Sącza, którzy pielgrzymują z grupą nr 20 św. Kazimierza oraz grupą 22 św. Małgorzaty. Tą ostatnią odwiedziliśmy na trasie pielgrzymki w Tarnowie.

- Na Jasną Górę pielgrzymuję już po raz dwudziesty szósty. Natomiast grupę nr 22 prowadzę po raz dziesiąty. Pierwszy raz na pielgrzymce byłem jako kleryk w 1990 roku. Potem jako ksiądz rozpocząłem systematyczne pielgrzymowanie w różnych grupach – począwszy od grupy nr 21 bł. Karoliny, aż teraz po grupę 22 św. Małgorzaty - mówi ks. Zbigniew Biernat, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Nowym Sączu, a zarazem przewodnik grupy nr 22.

Zobacz też Mieszkańcy Doliny Popradu pielgrzymują na Jasną Górę w grupie nr 23 [WIDEO]

W grupie numer 22 z Nowego Sącza pielgrzymuje 320 osób. Ta liczba zapewne wzrośnie, bo pielgrzymi wciąż dojeżdżają i zapisują się. W większości są to ludzie młodzi, aczkolwiek starszych też nie brakuje.

- Pielgrzymuję już po raz siedemnasty. Wybrałam się na pielgrzymi szlak ze szczególnymi intencjami. Będę dziękować Panu Bogu, bo w tym roku mam szereg ważnych dla mnie uroczystości, jak np. 25 rocznica zawarcia małżeństwa i 50-te urodziny. Oprócz tego moje córki kończą studia. Ja również w tym roku skończyłam czwarty kierunek studiów, więc jest za co Matce Boskiej dziękować i prosić o dalszą opiekę - mówi Agata Oracz, która pielgrzymuje z grupą 22.

Zobacz też Sądeczanie wyruszyli na Jasną Górę. Odwiedziliśmy grupę nr 25 [WIDEO]


[email protected], fot. RG, film RG

Pielgrzymi z Nowego Sącza wędrują do Częstochowy. Odwiedziliśmy grupę 22
Kilkaset wiernych z Nowego Sącza i sąsiednich miejscowości zmierza na Jasną Górę. Część z nich pielgrzymuje z grupą nr 22 św. Małgorzaty, której przewodzi ks. Zbigniew Biernat - proboszcz parafii św. Jana Pawła II.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce