Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 kwietnia. Imieniny: Ireny, Kleofasa, Wincentego
30/12/2017 - 19:30

DK-28: Samobójca w akcji. Nagranie mrozi krew w żyłach [WIDEO]

Niewiele brakowało, a w Paszynie doszłoby do zderzenia czołowego. Jeden z kierowców nagle zaczął wyprzedzać, nie zważając na to, że z przeciwka jedzie samochód. Zdarzenie zostało nagrane kamerą samochodową i zgłoszone na policję. Wieczorem odezwał się do nas ktoś, kto twierdzi, że kierował poszukiwanym autem.

Pan Paweł przesłał nam film, który mrozi krew w żyłach. Podróżując drogą krajową numer 28 z Nowego Sącza w kierunku Grybowa, nagle zauważył, jak z przeciwka auto wyprzedza inny pojazd i pędzi wprost na niego. Nasz czytelnik natychmiast zjechał na pobocze i dzięki temu nie doszło do zderzenia czołowego. Incydent miał miejsce 18 grudnia w Paszynie koło Nowego Sącza.

- Niestety na nagraniu nie widać dobrze rejestracji samochodu, którym jechał wariat drogowy. Była godzina 7.30 i było jeszcze ciemno – tłumaczy pan Paweł.

Zobacz także: DK-75: Jechał jak wariat. Prawie doprowadził do wypadku [WIDEO]

- Na początku myślałem, że miałem dużo szczęścia i nic się nie stało. Niestety, gdy dojechałem już do celu mojej podróży, wysiadłem z samochodu i zauważyłem, że jest on przerysowany, dlatego zgłosiłem sprawę na policję - dodaje. - Może akurat ktoś był świadkiem tego zdarzenia i po obejrzeniu tego filmu pomoże mi w odnalezieniu "przedświątecznego wariata", który naprawi szkodę i odmaluje uszkodzony element.

30 grudnia wieczorem, na redakcyjną skrzynke mailową dotarła wiadomość od kogoś, kto twierdzi, że kierował "samobójczym" autem. Co pisze? (pisownia oryginalna)


Tak, to ja jestem sprawcą zaistniałego zdarzenia. Chciałbym opisać jak to wyglądało z mojej perspektywy. Jechałem rozpędzony, przyznaję się że nie dostosowałem prędkości do warunków panujących na drodze. Rozpocząłem manewr wyprzedzania czarnego samochodu, gdy wjechałem na lewy pas zobaczyłem nadjeżdżający samochód z naprzeciwka. Gwałtownie zahamowałem i chciałem wrócić na swój pas, lecz śliska nawierzchnia spowodowała, że zacząłem tracić panowanie nad pojazdem. Zobaczyłem że nie dam rady wyhamować przed pojazdem który chciałem wyprzedzić.

Wjechałem spowrotem na lewy pas już praktycznie nie panując nad autem i cudem przecisnąłem się między samochodami. Było to bardzo głupie, gdy obejrzałem ten film zrobiło mi się słabo. Wiem że przez moją głupotę mogło dojść do tragedii, lecz nie chcę żeby ludzie myśleli że było to celowe wyprzedzanie na trzeciego. Co do pojazdu, który jechał z naprzeciwka. Na 100% w niego nie uderzyłem, na moim samochodzie nie ma żadnego śladu. Bardzo proszę o anonimowe opublikowanie mojej wypowiedzi.

Nagraliście kamerą samochodową brawurową jazdę kierowców? Prześlijcie film na adres: [email protected] Opublikujemy go!

RG [email protected] Film CzytelnikDziękujemy za przesłanie błędu