Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 maja. Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja
28/12/2017 - 15:15

DK-75: Jechał jak wariat. Prawie doprowadził do wypadku [WIDEO]

Kierowca podróżujący czarnym samochodem marki alfa romeo wyprzedzał na linii ciągłej. Prawie zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka autem. Nie pozostanie jednak bezkarny. Całe zdarzenie zostało nagrane kamerą samochodową i teraz kierowca będzie tłumaczył się policjantom.

Otrzymaliśmy od naszego czytelnika film, który nagrał we wtorek 26 grudnia wracając z Nowego Sącza do Krakowa. Na nagraniu widać, jak w Łososinie Dolnej prawie dochodzi do wypadku. Kierowca samochodu marki alfa romeo na sądeckich numerach rejestracyjnych, zaczął wyprzedzać na linii ciągłej na zakręcie.

- Widziałem go w lusterku, dlatego zdążyłem ostro zahamować i odbić w prawo, w przeciwnym razie uderzyłby we mnie i nie wiadomo jakby to się skończyło – komentuje Pan Krzysztof, który był świadkiem całego zdarzenia. - Film został przekazany policji, która wyciągnie konsekwencje za nieostrożną jazdę.

Zobacz także: Śmiertelny wypadek w Nowej Wsi! Nie żyją 12-latka i jej babcia. Matka trafiła do szpitala [ZDJĘCIA]

Droga krajowa numer 75, zwana także drogą śmierci, jest uznawana za jedną z najbardziej niebezpiecznych na Sądecczyźnie. Ma prawie 133 kilometry długości i łączy Kraków ze Słowacją. Przebiega przez Brzesko, Jurków, Czchów, Łososinę, Nowy Sącz i Krynicę.

Nie ma tygodnia, żeby na tej trasie nie doszło do kolizji i wypadków, które niestety bardzo często kończą się śmiercią. To właśnie na tej drodze w Nowej Wsi w ostatnich dniach doszło do tragicznych zdarzeń. 20-letni mężczyzna wjechał w 69-letnią kobietę i jej 12-letnią wnuczkę. Kobiety mimo podjętej reanimacji zginęły na miejscu.

Zobacz także: Śmiertelny wypadek w Łabowej! Nietrzeźwy kierowca rozjechał kobietę na przystanku

Kilka miesięcy wcześniej w sąsiedniej miejscowości Łabowej zginął motocyklista, który zderzył się z traktorem, a kilka dni później pijany kierowca zabił matkę sześciorga dzieci, która stała na przystanku oczekując na busa.

Czytelnicy zastanawiają się - co jest nie tak z tą drogą? Okazuje się jednak, że to nie z nią jest problem, ale to kierowcy nie umieją dostosować się do znaków.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Film CzytelnikDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020