Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
09/08/2018 - 13:25

Gmina Korzenna w żałobie. Strażacy i wójt odwołali zabawy taneczne

W najbliższy weekend w gminie Korzenna miały się odbyć liczne imprezy. Z powodu tragedii, która dotknęła rodzinę z Lipnicy Wielkiej, strażacy i wójt Leszek Skowron odwołali zabawy taneczne.

Mieszkańcy gminy Korzenna są wstrząśnięci tragicznym wypadkiem, do którego doszło w Łęce. Cysterna staranowała trzy samochody. Niestety w karambolu zginęła rodzina z Lipnicy Wielkiej, a 19-letni mężczyzna wciąż walczy o życie w krakowskim szpitalu.

Zobacz też Wypadek w Łęce. W miejscu tragedii płoną znicze, a samochody zwalniają [WIDEO]

W sobotę w Lipnicy Wielkiej miała odbyć się zabawa organizowana przez strażaków, jednak organizatorzy odwołali imprezę. W ten sposób chcą uszanować zmarłych i ich rodzinę pogrążoną w żałobie.  Przykład z lipnickich strażaków wziął również wójt Leszek Skowron. 

W Jasiennej w gminie Korzenna miały się odbyć zawody makiet szybowców i pokaz lotniczy. Imprezę miała zakończyć zabawa taneczna. Z kolei w niedzielę na korzeńskim stadionie miała się odbyć impreza pod nazwą „Piana Party”. Z powodu tragedii, która dotknęła rodzinę z Lipnicy Wielkiej, wójt Leszek Skowron odwołał wszelkie zabawy taneczne.

Zobacz też Wypadek w Łęce: cysterna staranowała trzy auta. Zginęli rodzice i dzieci [WIDEO]

Jak udało nam się dowiedzieć, również inne imprezy, które były zaplanowane na ten weekend na terenie gminy zostały odwołane.

RG, Fot. RG

Wypadek w Łęce. Zderzenie cysterny z trzema autami. Zginęli ojciec i dziecko
W Łęce w gminie Korzenna cysterna z mlekiem zderzyła się z trzema autami osobowymi. Bilans jest tragiczny. Dwie osoby nie żyją, siedem jest rannych Trwa dramatyczna akcja ratunkowa.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)