Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
01/10/2019 - 14:45

Pożar w gminie Stary Sącz. Kłęby białego dymu widać było z daleka [WIDEO]

Trwa akcja gaśnicza w Moszczenicy Wyżnej. Przed południem z nieznanych jeszcze przyczyn zapaliła się stodoła, w której składowane było siano i słoma. Na szczęście nikt nie ucierpiał w pożarze.

Kilkanaście minut przed godziną 12, strażacy z Nowego Sącza oraz gminy Stary Sącz zostali wezwani do Moszczenicy Wyżnej, gdzie zapalił się budynek gospodarczy. Kłęby białego dymu było widać już z daleka. Wyczuwalny był też zapach spalenizny. Gdy pierwsze zastępy dotarły na miejsce, stodoła była cała w ogniu. W środku znajdowała się słoma i siano. Tuż obok, w odległości zaledwie kilku metrów, stał dom.

Zobacz też Wielki pożar w Obłazach Ryterskich. Kilkudziesięciu strażaków walczyło z ogniem

Strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia płonącego budynku polewając go wodą. Niestety znaczna część stodoły spłonęła. Obecnie trwa rozbiórka konstrukcji dachowej. Strażacy wspólnie z mieszkańcami ładują spaloną słomę i siano na przyczepę i wywożą w bezpieczne miejsce. Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze co było przyczyną pożaru.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. R. Gajewski, Film K. Stachura

Pożar w gminie Stary Sącz. Kłęby białego dymu widać już z daleka
Trwa akcja gaśnicza w Moszczenicy Wyżnej. Przed południem z nieznanych na tę chwilę przyczyn zapaliła się stodoła, w której składowane było siano i słoma. Na szczęście nikt nie ucierpiał w pożarze.


Dziękujemy za przesłanie błędu