Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
25/07/2017 - 19:05

Tragiczny wypadek w Starej Wsi. Młody mężczyzna nie żyje

W Starej Wsi (gmina Grybów) doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala, a jedna zginęła na miejscu.

O godz. 18.30 dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch aut na trasie DK -28.  

- Po przybyciu na miejsce służb ratowniczych okazało się, że samochód osobowy zderzył się z dostawczym. Dwie osoby zostały poważnie ranne. Niestety nie udało się uratować młodego mężczyzny, który zginął na miejscu - relacjonuje oficer dyżurny PSP w Nowym Sączu.

Zobacz także: Binarowa: Bus z pasażerami zjechał z drogi i wpadł do rowu

- W Starej Wsi Nissan Murano zderzył się z Fordem Transitem. Na miejscu zginął 25-letni pasażer Nissana, natomiast kierowcy obu pojazdów (w wieku 27 i 30 lat) z ciężkimi obrażeniami ciała trafili do szpitala. Z uwagi na obrażenia nie było możliwości sprawdzenia ich stanu trzeźwości, dlatego mężczyznom pobrano krew do badań - mówi Iwona Grzebyk Dulak, rzeczniczka sądeckiej policji.

W działaniach ratowniczych uczestniczyli JRG 1 Nowy Sącz, OSP Grybów, Siołkowa i Ptaszkowa, a także pogotowie ratunkowe i policja.

Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami, ponieważ droga była zablokowana.

Zobacz także: „Naćpany” kierowca ratował motocyklistę, który… też był na narkotycznym haju

Na miejscu wypadku w obecności biegłego sądowego, pracowali policjanci z Grybowa, technik kryminalistyki oraz policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, pojazdów i ciała, jak również sporządzili szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną oraz rozpytali świadków tego zdarzenia.

RG [email protected] Fot. PSP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)