Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
14/07/2018 - 00:10

Wariat drogowy na DK-75. Przez takich kierowców jak ten, giną ludzie

Wyprzedzał na linii ciągłej. W ogóle nie zwracał uwagi na to, że jest zakręt, a z przeciwnego kierunku jedzie tir. Przez takich kierowców, jak ten z poniższego nagrania, na drodze krajowej numer 75 giną ludzie.

Droga krajowa numer 75 jest uznawana za jedną z najbardziej niebezpiecznych na Sądecczyźnie. Ma prawie 133 kilometry długości i łączy Kraków ze Słowacją. Przebiega przez Brzesko, Jurków, Czchów, Łososinę, Nowy Sącz i Muszynkę. Nie ma tygodnia żeby na tej trasie nie doszło do stłuczek i wypadków, które często kończą się tragicznie. Opisując na naszym portalu zdarzenia drogowe, do których doszło na tej drodze, niejednokrotnie zastanawialiśmy się wspólnie z Czytelnikami - co jest nie tak z tą "krajówką", że tyle osób na niej ginie. Okazuje się jednak, że to nie droga jest przyczyną ludzkich tragedii, ale brawura i bezmyślność kierowców, którzy przez nią przejeżdżają.

Zobacz też Sądeckie Drogi: pirat drogowy prawie doprowadził do zderzenia czołowego

Na stronie "Sądeckie Drogi" zostało opublikowane nagranie, które doskonale pokazuje, jak niewiele trzeba, aby podróż zakończyła się w szpitalu, a nawet śmiercią. Kierowca podróżujący samochodem Audi A3 musiał się chyba bardzo spieszyć. Przejeżdżając przez Kurów, wyprzedzał na łuku drogi. Jakby tego było mało, to w tym miejscu była linia ciągła, a z przeciwnego kierunku  jechał tir. Tym razem kierowcy osobówki udało się. W wielu przypadkach niestety inni kierowcy nie mają tyle szczęścia. Czy naprawdę warto ryzykować życie tylko po to, aby dojechać do celu podróży kilka minut wcześniej?

[email protected], film: Sądeckie DrogiDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)