Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
27/12/2018 - 11:30

Włos się jeży na głowie. Omal nie potrącił kobiety na wózku inwalidzkim [WIDEO]

Pora jesienno-zimowa to bardzo niebezpieczny okres dla pieszych. Dlaczego? Wcześnie robi się ciemno. Droga jest śliska i wydłuża się czas hamowania pojazdów. Jakby tego było mało, piesi nie noszą odblasków, a kierowcy nie zachowują odpowiedniej ostrożności i często przekraczają dozwoloną prędkość. Te wszystkie czynniki są przyczyną wielu wypadków i potrąceń.

Pieszy nie ma żadnych szans w starciu z samochodem. Niestety takie wypadki często kończą się wizytą w szpitalu albo śmiercią. W ostatnich miesiącach w Nowym Sączu bardzo często dochodzi do potrąceń. Wydawałoby się, że pasy są miejscem, w którym piesi powinni być w szczególny sposób chronieni. Niestety tak nie jest. To właśnie na przejściach dla pieszych często dochodzi do wypadków.

Zobacz też Dramat na ulicy Kolejowej. Samochód wjechał w pieszego

Kilka tygodni temu doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Kobieta poruszająca się na wózku inwalidzkim chciała przejechać przez pasy na drugą stronę jezdni. Jeden z kierowców zatrzymał się przed przejściem, ale wtedy inny kierowca przejechał tuż przed niepełnosprawną kobietą. Dobrze, że zachowała ostrożność i przewidziała, że może dojść do takiej sytuacji, w przeciwnym razie ta historia mogła mieć tragiczny koniec. Całe zdarzenie zostało nagrane kamerą samochodową.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Film Sądeckie DrogiDziękujemy za przesłanie błędu