Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
09/02/2018 - 14:55

Jak najszybciej zjeść pączka? Oni wiedzą to najlepiej!

Wczorajsze tłustoczwartkowe mistrzostwa w jedzeniu pączków, zorganizowane w naszej redakcji, wywołały sporo emocji zarówno u uczestników, jak również ich żywiołowo dopingujących kibiców. Jak wrażenia? Podpytaliśmy liderów tych zawodów.

- Chciałem pobić zeszłoroczny wynik, bo byłem w tamtym roku drugi. Starałem się, aby było jak najlepiej - powiedział nam Dariusz Ślipek, który zjadł 5 regulaminowych pączków w 2 minuty i 34 sekundy. Po zawodach skonsumował jeszcze jednego, a jak nam ujawnił w ciągu całego dnia naliczył łącznie 10 zjedzonych.

Co ciekawe, dwa pierwsze miejsca, to zamiana kolejności z zeszłego roku. Wówczas wygrał Konrad Czub przed Dariuszem Ślipkiem, wczoraj było odwrotnie. - Bardzo udana rywalizacja, podobnie jak w zeszłym roku była niewielka różnica z wygranym, mała przewaga, a teraz na jego korzyść - wyjaśnił wicelider.

Trzecie miejsce zajął debiutant. - Zmobilizowała mnie żona z dziećmi. Startuje po raz pierwszy, w tym roku jestem trzeci, ale w przyszłym będę pierwszy - zapowiedział Piotr Sapalski.

Jeden z uczestników wykazał się kreatywnością w technice jedzenia. - Najpierw wgryzam się w środek i miażdżę resztę pączka. Tak mi się lepiej je - wytłumaczył nam Jan Matiaszek.

MŚ (m.smierciak@sadeczanin.info) Film Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu