Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
22/02/2019 - 12:40

Kordian włączył się w akcję ratowania Nikosia

Kiedy mały Nikoś trafił do szpitala, lekarze nie dawali mu szans na przeżycie. Dwulatek z Nowego Sącza pokazał charakter i bardzo dzielnie walczy z chorobą. Robi duże postępy, ale aby nadal je robić, potrzebuje pomocy dorosłych, bo leczenie jest bardzo kosztowne.


O sytuacji 2-letniego maluszka już pisaliśmy kilka dni temu, wówczas stan był bardzo poważny, dziecko było w śpiączce i trwała walka o jego życie. Wtedy przyjaciele państwa Anety i Wojciecha założyli w Irlandii, gdzie obecnie mieszkają, zbiórkę pieniędzy, aby można było finansować walkę z chorobą. Jednak uzbierane środki nie wystarczą na leczenie i późniejszą rehabilitację Nikodema.

Zobacz też Nikoś walczy o życie. Chłopiec potrzebuje naszej pomocy

Obecnie chłopczyk nie jest już podpięty do aparatury ratującej życie, samodzielnie oddycha, lecz nadal nie widzi i ma sparaliżowaną połowę ciała. Cały czas w szpitalu są przy nim rodzice i brat.

Do pomocy włączyło się stowarzyszenie Sursum Corda, dzięki któremu można dobrowolnie wpłacać datki pieniężne na konto bankowe, a także przekazać w rozliczeniu 1 procent swojego podatku. Planowane są również akcje, które mają wypromować pomoc dla dziecka, a dowiedzieć się o nich można z utworzonego profilu „Pomagamy Nikosiowi” w portalu społecznościowym Facebook.

W jaki sposób można pomóc Nikosiowi? Wystarczy wpłacić dowolną sumę pieniędzy na specjalnie założone konto: 26 8805 0009 0018 7596 2000 0080 z dopiskiem Nikodem Pierzga. Można też przekazać 1% dla Nikosia: KRS 00000 20382

RG [email protected]

Nikoś nadal dzielnie walczy o zdrowie, ale potrzebuje naszej pomocy
Kiedy mały Nikoś trafił do szpitala lekarze nie dawali mu szans na przeżycie. Dwulatek z Nowego Sącza pokazał charakter wojownika i bardzo dzielnie walczy z chorobą, robi duże postępy. Aby robić to nadal potrzebuje pomocy dorosłych, bo leczenie jest bardzo kosztowne.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)