Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
29/01/2019 - 11:00

Michał Szczygieł to już gwiazdor. Powalczy o największą muzyczną nagrodę [WIDEO]

Telewizja, koncerty, wywiady, nowe hity... Michał Szczygieł z Nowej Wsi przebojem wkroczył na muzyczną scenę, a jego kariera nabrała zawrotnego tempa. Teraz ma szansę na Fryderyka, najbardziej prestiżową nagrodę wśród polskich muzyków.

Uczestnicy telewizyjnych talent show liczą na to, że udział w programie pozwoli im szybko wskoczyć w tryby wielkiego przemysłu muzycznego. Michał Szczygieł z Nowej Wsi stanął do rywalizacji w oglądanym przez miliony widzów The Voice of Poland i to otworzyło mu drzwi do zdobycia popularności. Jego kariera nabiera zawrotnego tempa.

Czytaj też Z Nowej Wsi w wielki świat. Michał Szczygieł nagrał teledysk z włoską gwiazdą

Michał Szczygieł wkroczył na drogę kariery dzięki programowi Voice of Poland. Brawurowo dotarł do finału. Przegrał decydująca rundę z Martą Gałuszewską, ale i tak wypłynął na szerokie wody. Jego debiutancki singiel "Nic tu po mnie", bardzo długo utrzymywał się na listach przebojów.

Właśnie za przebój, który ciągle można usłyszeć w największych stacjach radiowych ma szansę zgarnąć Fryderyka, najbardziej prestiżową nagrodę na polskiej scenie muzycznej.

Szczygieł stanie w szranki z artystami z pierwszej muzycznej ligi z Dawidem Podsiadło,  Kortezem, Krzysztofem Zalewskim i Darią Zawiałow.

Czytaj też Mateusz Ziółko, mąż sądeckiej miss, stał się kobietą! Dostał za to 100 tysięcy

Fryderyki to doroczne nagrody przyznawane przez Akademię Fonograficzną. To liczące ponad trzysta osób gremium to uznani kompozytorzy, muzycy, dziennikarze i muzyczni producenci. 

Czy Michał Szczygieł stanie na konkursowym podium? Wszystko rozstrzygnie się 9 marca.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. You TubeDziękujemy za przesłanie błędu