Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
26/07/2019 - 21:20

Szykuje się sensacja? Przez dziewczynę z gór Kordian porzuci disco polo? [WIDEO]

Jego góralskie piosenki śpiewane w klimatach disco polo pokochała cała Polska. On sam często mówi, że disco polo to jego nałóg. A może już nie? Wacław Cieślik, czyli Kordian, nasz gwiazdor z Żeleźnikowej totalnie zaskoczył swoich fanów. Zabrał się za… soul. Czy zamierza porzucić dotychczasowe muzyczne klimaty?


Ludzie walą na jego koncerty drzwiami i oknami. Fani szaleją za Kordianem. Jego nagrania rozchodzą się jak ciepłe bułki, wrzucane do sieci teledyski mają milionowe odsłony. Czytaj też

Czytaj też Na swoich fanach gwiazdor disco polo z Żeleźnikowej dorobił się złota i platyny

Jak dotąd absolutnie największym hitem gwiazdora góralskiego disco polo okazała się piosenka pod tytułem „Dziewczyna z gór”. Ostatnio Kordian wszystkich zaskoczył. Na jego oficjalnym Fanpage’u pojawił się filmik, na którym śpiewa uwielbiany przez jego fanów utwór w stylu soul. Czyżby Wacław Cieślik zamierzał iść w inne muzyczne klimaty?

Wielbiciele talentu artysty po prostu oszaleli na punkcie nowej wersji utworu. Hit Kordiana „Dziewczyna z gór”  bije kolejne rekordy. Został wyświetlony już ponad  51 milionów razy (!), na oficjalnym kanale artysty w serwisie YouTube.

- Czas, w którym napisałem piosenkę, nie trwał nawet godzinę – zdradził Kordian w jednym z wywiadów. - Najpierw zagrałem melodię, a potem, jak już miałem całą melodię na klawiszu, pomyślałem, że to musi być o jakiejś dziewczynie związanej z górami. Tekst dość łatwo przyszedł mi do głowy. Nie ukrywam, że ta piosenka ma w sobie duszę. W tym momencie byli u mnie w pokoju rodzice i podsłuchiwali, co robię – wspomina Cieślik.

Czytaj też Kordian ma nową super furę i rozbił blisko 34 miliony

- Nie zapomnę tego dnia. Tata dopowiedział mi „pod Tatrami szukaj jej”, więc rodzice trochę przyczynili się do powstania tej piosenki. Jeśli chodzi o sam teledysk, to wszystko jest przeze mnie zaaranżowane nawet w najmniejszym szczególe. Chyba spodobał się ludziom, bo otrzymuje dużo maili i komentarzy na Facebooku. „Dziewczyna z gór” wymiata – mówi Wacław  „Kordian” Cieślik.

 „Dziewczyna z gór”  na YouTube doczekała się ponad stu coverów, wykonywanych głównie przez kapele weselne oraz amatorów gry na akordeonie.

[email protected] fot. T.KDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe