Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
04/08/2019 - 08:45

Tak wygląda panorama miasta z wieży ratuszowej w Nowym Sączu [FILM, ZDJĘCIA]

Panorama, jaka rozpościera się z wieży ratuszowej dosłownie zapiera dech w piersiach. Przy sprzyjającej, bezchmurnej pogodzie widać z tego miejsca Tatry. O to, by udostępnić wieżę mieszkańcom i turystom zabiega radny PiS Artur Czernecki.

Jego kilkunastoletnie starania, by ten pomysł wdrożyć w życie, niestety nie wzbudziły zainteresowania poprzedników obecnego prezydenta Ludomira Handzla. On sam nie mówi - nie. Ale...

No właśnie. Pomysł wymaga dogłębnej analizy  - Tutaj kluczowe będą kwestie techniczne oraz kwestie bezpieczeństwa i organizacyjne - zastrzega prezydent.

Wydaje się, że nowe władze miasta podchodzą do tego pomysłu realnie. Wiceprezydent Nowego Sącza Artur Bochenek brał udział w wizji lokalnej na wieży ratusza. Rozmawiał z pomysłodawcą o możliwościach wykonania bezpiecznej platformy widokowej dla mieszkańców i turystów.

Na razie wychodzi się na wieżę ratuszową po krętych, metalowych schodach, a potem po drabinie.

Konieczna byłaby, więc budowa samej platformy, jak i bezpiecznego wyjścia na wieżę. Wiązałoby się to oczywiście z remontem. Niezbędne byłyby w tym względzie uzgodnienia z odpowiednimi służbami, w tym konserwatorem zabytków.

Gdyby udało się coś takiego zrealizować, to byłaby to platforma widokowa  na wieży ratuszowej stałaby się jedną z największych atrakcji turystycznych miasta. Radny uważa, że znowu ożyłaby sądecka starówka.

- Na wieży sądeckiego ratusza jestem po raz pierwszy - powiedział portalowi Sądeczanin.info Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza. - Wrażenia? Warto było tutaj wyjść, by zobaczyć tę przepiękną panoramę miasta. Jest naprawdę wysoko. Radny Artur Czernecki wykazał się ciekawym pomysłem wartym rozważenia. Wartym, by, może w nieodległej już przyszłości go zrealizować.

Jak przyznał wiceprezydent Bochenek na wieży ratuszowej znajdują się nadajniki kilku operatorów telefonii komórkowej.

- Te umowy obowiązują jeszcze dwa lata - dodał Artur Bochenek.

Dlatego też władze miasta dają sobie czas na to, by podjąć kroki w kierunku realizacji tego pomysłu.

- Proces trochę potrwa, ale może w ciągu dwóch lat uda się udostępnić wieżę ratuszową mieszkańcom - dodał prezydent Bochenek.

Radny Artur Czernecki cieszy się, że nowe władze miasta tak szybko zareagowały na jego pomysł i wierzy, że wcześniej, czy później zostanie zrealizowany.

Inicjatywa Artura Czerneckiego spotkała się z poparciem radnego Koalicji Nowosądeckiej Krzysztofa Ziaji, przewodniczącego Zarządu Osiedla Kochanowskie. Przypomnijmy, że złożył on wniosek do Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok, aby utworzyć taką platformę widokową na wieży ratuszowej. Zabiegał o ponad 41 tys. złotych. Jednak, w związku z tym, że miasto ma jeszcze przez dwa lata umowę z operatorami  telefonii komórkowych wycofał  z budżetu na przyszły rok wspomniany wniosek.

[email protected], fot. IM, film: Krzysztof Stachura.

Panorama Nowego Sącza z wieży ratusza
Panorama, jaka rozpościera się z wieży ratuszowej dosłownie zapiera dech w piersiach. Przy sprzyjającej, bezchmurnej pogodzie widać z tego miejsca Tatry. O to, by udostępnić wieżę mieszkańcom i turystom zabiega radny PiS Artur Czernecki.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)