Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
08/11/2019 - 10:55

Talentem i pasją chcą pomóc chorej Paulince. Posłuchajcie jak grają [WIDEO]

Młodzi, utalentowani studenci i uczniowie z Nowego Sącza i okolic których połączyła pasja muzyczna zorganizowali koncert, którym chcą wesprzeć leczenie 9 - letniej Paulinki Szkaradek. Posłuchajcie ich popisu a już nie będziecie potrafili nie przyłączyć się do tej niesamowitej akcji.

- Gramy dla tej dziewczynki, ponieważ gram też w grudniu na koncercie stowarzyszenia RobimyCośWięcej, które organizuje główny koncert, koncert kolęd dla Paulinki i pomyśleliśmy, że wcześniej też możemy ją wspomóc naszym koncertem - mówi o inicjatywie zespołu "Ten" Sebastian Cebula, którego znacie z dwóch kolejnych finałów konkursu Sądeckie Młode Talenty organizowanego przez Fundację Sądecką i portal Sądeczanin.info.

Młodzi ludzie wskakują tym przedsięwzięciem na głęboką wodę. Dlaczego? - To będzie nasz pierwszy koncert, próby zaczęliśmy niecałe dwa miesiące temu. Pomysł wspólnego koncertu zrodził mi się po obozie muzycznym, w lipcu tego roku, w którym uczestniczyli prawie wszyscy członkowie naszej grupy. Jesteśmy od dawna wszyscy dobrymi znajomymi i chcieliśmy coś wspólnie sami zorganizować - mówi Sebastian.

Zobacz też: Różyczko, zobacz ilu ludzi chce Ci pomóc! Damy radę Maleńka! [ZDJĘCIA]

- Czy gramy swoje kawałki? Gdyby nasza działalność się rozwinęła może o tym pomyślimy. Na razie pianistka Aleksandra Gryzło ma swój autorski kawałek, który wykona na koncercie dla Paulinki - podsumowuje młody muzyk.

A teraz najważniejsze, czyli dlaczego dziewczynka, której dedykowany jest koncert potrzebuje takiego wsparcia? - Paulinka Szkaradek urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem, niedowładem kończyn dolnych, pęcherzem neurogennym i dysplazją stawów biodrowych. Ma dopiero 9 lat, a w życiu spotkało ją już wiele cierpienia i bólu. Mimo to zaraża wszystkich swoim przepięknym uśmiechem i daje wszystkim ogrom siły do działania. Podczas koncertu chcemy ją wspomóc i zebrać pieniądze na leczenie. Wymaga ona codziennej rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna oraz specjalistycznego sprzętu do ćwiczeń – obrazuje Sebastian Cebula.

Zobacz też: Sądeckie Młode Talenty: ciepły baryton Sebastiana Cebuli zaczarował tę piosenkę

By zachęcić Was do udziału w koncercie do publikacji załączamy nagranie z próby zespołu „Ten”, który wykonał słynną „Dumkę na dwa serca”. Szczegóły dotyczące koncertu na plakacie.

A my przy okazji namawiamy wszystkich sądeckich młodych muzyków, którzy mają swoje zespoły, ale na razie grają tylko na "garażowych próbach", by przysyłali nam na adres e.stachura@sadeczanin.info swoje nagrania video a my je będziemy publikować wraz z informacją o ich wykonawcach. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: zdjęcie Paulinki udostępnił Sebastian CebulaDziękujemy za przesłanie błędu