Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
06/09/2019 - 14:00

Burmistrz Piotr Ryba o Forum Ekonomicznym i Krynicy-Zdroju

Piotr Ryba, burmistrz Krynicy-Zdroju, podsumowuje XXIX Forum Ekonomiczne. Mówi też o planach na przyszłość: ma być jeszcze piękniej i bardziej komfortowo. Dla mieszkańców i uczestników Forum.

Panie burmistrzu, zakończyło się XXIX Forum Ekonomiczne, zaczął się czas na podsumowania...
- Pod każdym względem, czy to liczby gości, czy paneli, było to rekordowe Forum Ekonomiczne. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Instytut Studiów Wschodnich u nas organizuje tak duże logistycznie przedsięwzięcie. Wszystko się fantastycznie spina i udaje. Patrzymy jednak perpektywicznie, kuluarowo już rozmawiamy o lepszej lokaliazji centrum kongresowego w okolicy Deptaka, aby powstała stała infrastruktura zapewniająca Forum więcej stałej powierzchni.

Mówi się często o niedogodnościach, zwłaszcza w kontekście dojazdu do Krynicy wąską i wolną drogą. A jednak mimo tego wszyscy tutaj na Forum wracają. Czym Krynica sobie na to zasłużyła?
- Krynica jest jak piękna kobieta, w której bardzo łatwo się zakochać, dlatego się do niej wraca. Tu się inaczej oddycha, samo miejsce przyciąga jak magnes. Najbardziej niedogodny dla mieszkańców jest czas rozstawiania i składanie miasteczka Forum. Jestem za tym, aby w perspektywie kilku lat wskazać jakieś rozwiązanie, mapę dojścia do Centrum Kongresowego z prawdziwego zdarzenia. To rozwiązałoby wszystkie problemy.

Coraz przyjemniej wypoczywa się w Krynicy. Coraz więcej zieleni, pięknie uporządkowane parki w centrum...
- Przyjęliśmy strategię ambitnych inwestycji. Pod koniec września ukończony zostanie Park Słotwinski, Pijalnia i tężnia solankowa. Wkrótce remontowany będzie kolejny etap Deptaka, zaczynamy Ogrody Żywiołów. W dawnym gimnazjum powstanie nowoczesna biblioteka, czytelnia i muzeum. Na Czarnym Potoku otwarte zostanie wybudowane, miasteczko wodne. Oznaczamy też trasy leśne dla rowerzystów. W ciągu kilku lat ujrzymy zmiany.  Tak, że za kilka lat sezon będzie od marca do listopada. Krynica będzie tętniła życiem, przyciągając jeszcze więcej gości.

Dziękuję za rozmowę. (tomasz.kowalski@sadeczanin.info) oprac. (MK) fot. aut. Wideo Andrzej GulewiczDziękujemy za przesłanie błędu