Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
21/03/2018 - 10:30

Dlaczego szpital w Krynicy-Zdroju cenimy sobie wyżej od tego w Nowym Sączu? Starosta Marek Pławiak nie owija w bawełnę

W większości komentarzy pod publikacjami związanymi z działaniem służby zdrowia w naszym regionie Sądeczanie wskazują, że jak się leczyć, to w szpitalu powiatowym w Krynicy-Zdroju a nie w szpitalu w Nowym Sączu. Dlaczego? To jedno z pytań, które zadaliśmy staroście Markowi Pławiakowi podczas seminarium „O zdrowiu Sądeczan na wiosnę”.

Zobacz też: Nasz plebiscyt: Zobacz kto został najlepszym lekarzem i która przychodnia okazała najbardziej przyjazna pacjentom

Starosta Marek Pławiak uczestniczył w dyskusji, której tematem były potrzeby kardiologiczne mieszkańców Nowego Sącza i regionu, kto dba o ich serce, jak działa w praktyce najbardziej wyczekiwany przez środowisko lekarzy i pacjentów program kompleksowej koordynowanej opieki kardiologicznej.

Zobacz też: Lekarz Sabina Gołębiewska i NZOZ w Podegrodziu zwycięzcami III Plebiscytu „O zdrowiu”. Te tytuły, to zasługa pacjentów [ZDJĘCIA, FILM]

Przy okazji rozmawialiśmy ze starostą o tym, jak szpital powiatowy w Krynicy-Zdroju zapewnia sobie odpowiednią ilość dobrych specjalistów przy ich rosnącym deficycie, który obserwujemy w Polsce już od dłuższego czasu. Zapytaliśmy tez starostę dlaczego Sądeczanie wyżej sobie cenią szpital w Krynicy-Zdroju Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu, choć ten ma drugi stopień referencyjności. Co usłyszeliśmy w odpowiedzi?

Zobacz też: Sabina Gołębiewska” Liczy się wiedza, ale też serdeczność, wrażliwość i sympatia

- Bardzo mnie cieszy taka opinia Sądeczan. Ja nie chciałbym tutaj wchodzić w ocenę poszczególnych jednostek, ale wiem, że są takie opinie, że szpital w Krynicy ma dobrą opinię. Jednak znaczącą kwestia nie jest tutaj akurat sprzęt czy baza. Przecież w Nowym Sączu nie brakuje nowoczesnego wyposażenia . Ponieważ jestem doświadczonym pacjentem i równie doświadczonym samorządowcem mogę powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że to jest kwestia podejścia lekarzy do pacjenta. (…) często odbiór, ten pierwszy kontakt z lekarzem na SOR-ze czy na oddziale może czasami zepsuć całość pracy wszystkich specjalistów i całego personelu szpitalnego. Myślę, że to jest właśnie  jeden z głównych problemów szpitala w Nowym Sączu.

Cała rozmowa w materiale filmowym.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu