Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
12/06/2019 - 15:35

Nowy Sącz: szkoły będą trzeszczały w szwach. Czy przed nami nauka w soboty?

Nadchodzący rok będzie jednym z trudniejszych dla sądeckiej oświaty na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Dlaczego? Do szkół średnich od września wkracza podwójny rocznik. Co to oznacza? Rozmawiamy o tym z Małgorzatą Belską, dyrektorem miejskiego wydziału edukacji i wychowania Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

Chociażby to, że szkoły z trudem pomieszczą się w istniejących budynkach. Baza lokalowa nie jest, jak to mówi się kolokwialnie z gumy. Czy sądeccy uczniowie będą uczyli się w soboty, czy władze miasta nie obawiają się sytuacji, że dzieci i młodzież wrócą we wrześniu do szkoły, a lekcji nie będzie bo powtórzy się sytuacja z początku kwietnia tego roku.

Przypomnijmy, że większość sądeckich nauczycieli przystąpiła w szkołach do ogólnopolskiego strajku. Postulaty, jakich wtedy domagały się związki zawodowe nie zostały spełnione przez stronę rządową.

Małgorzata Belska, dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta w Nowym Sączu odpowiada również między innymi co dalej ze Szkołą Podstawową nr 1 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sączu. Przypomnijmy, że pod koniec stycznia tego roku na płycie sądeckiego rynku przed ratuszem odbyła się pikieta nauczycieli i rodziców „jedynki”, po tym, jak środowisko nauczycielskie w tej placówce dowiedziało się o pomyśle prezydenta miasta likwidacji tej placówki.

[email protected], fot. IM., film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu