Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
19/05/2019 - 10:30

Krystyna Giżowska wystąpi w niedzielę w Biegonicach. Zapraszamy!

O godzinie 19, na zakończenie parafialnego festynu w nowosądeckich Biegonicach (z okazji 750-lecia parafii św. Wawrzyńca) wystąpi znana piosenkarka Krystyna Giżowska. Już od 40 lat śpiewa i zachwyca słuchaczy pięknym głosem. Ten koncert z pewnością na długo pozostanie w pamięci mieszkańców. Piosenkarka niedawno znalazła chwilę na rozmowę z dziennikarzem Sądeczanina. Posłuchajcie, co mówi o sobie:.

Krystyna Giżowska już prawie od czterdziestu lat koncertuje po całej Polsce, Europie, a nawet świecie, śpiewając swoje znane i lubiane piosenki takie jak np. „Przeżyłam z Tobą tyle lat”, „Złote obrączki” albo „Nie było Ciebie tyle lat”. Nie ma chyba Polaka, który nie znałby tych utworów.  

- Już od dziecka marzyłam żeby śpiewać. Nie ważne gdzie, byle śpiewać. Na początku śpiewałam na akademiach, przeglądach i festiwalach. Pamiętam, że mój pierwszy występ w szkole był w czwartej klasie na ławce – wspomina Krystyna Giżowska w rozmowie z Sądeczaninem.

Piosenkarka opowiedziała nam o początkach swojej kariery, o zmaganiach z ciężką chorobą oraz zdradziła, po kim odziedziczyła talent muzyczny. Posłuchajcie naszej rozmowy.

RG [email protected], Fot. RG, Film Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)