Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
16/04/2018 - 09:15

Sądecki Diament: Wielka gala jeszcze raz! Dla tych, którzy nie mogli obejrzeć na żywo [WIDEO]

Wielka gala, wielki finał trzech konkursów: muzycznego Sądeckie Młode Talenty, innowacyjnego Nowy Sącz - Nowe Technologie i historycznego Mój Region - Moja Duma, Moje Miasto - Moja Duma transmitowana była na żywo za pośrednictwem portalu Sądeczanin.info. Dziś, na prośbę Czytelników, publikujemy materiał z gali Sądeckich Diamentów raz jeszcze w całości.

Przy okazji przypomnijmy. Konkurs Sądeckie Młode Talenty wygrała Ania Szlagowska, która zaśpiewała utwór „Jealous” z repertuaru Labirynth.

Kolejnych trzech uczestników otrzymało równoważne wyróżnienia a w ślad za nimi nagrody finansowe. Są to: zespół „Orły”, Kwartet Cantori oraz Maja Matusiak. Równolegle, z tą samą punktacją zaraz po Ani Szlagowskiej uplasowali się: Julian Stanny, Iwona Gałysa oraz Duet: Anita Dudczak i Bartłomiej Marszałek.

Zobacz też: Sądecki Diament 2018: Znamy już najlepszych znawców regionu, innowatorów i muzyków!

Wszyscy otrzymali nagrody w postaci stypendiów im. Barci Potoczków.

Z kolei w konkursie Nowy Sącz – Nowe Technologie zorganizowanym przez SKT „Sądeczanin" i Fundację Sądecką oraz Warsztaty Robotów – Nowoczesny Wymiar Edukacji oraz PWSZ

 Pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie Mateusz Kachniarz, Przemysław Sromek oraz Piotr Bodziony z Zespołu Szkół nr 4 w Nowym Sączu, którzy skonstruowali drukarkę z klocków lego!

Drugie miejsce zajęła ekipa Mateusz Garwol i Filip Oleksy z Zespołu Szkół Elektryczno Mechanicznych w Nowym Sączu. Warto zaznaczyć, że ten sam skład zajął pierwsze miejsce w zeszłorocznej odsłonie konkursu.

Zobacz też: Sądeckie Młode Talenty: Ania Szlagowska wygrała konkurs. Kto „deptał jej po piętach” w wielkim finale? [WIDEO]

Podczas finału drużyna zaprogramowała i zbudowała kosiarkę ogrodową, która sama „namierza” trawnik i wyłącza się automatycznie po napotkaniu przeszkody w kolorze innym niż zielony oraz po oderwaniu lub zboczeniu z nawierzchni przeznaczonej do koszenia. 

Na trzeciej pozycji uplasowali się Rafał Dutka i Rafał Czajka z Zespołu Szkół Elektryczno Mechanicznych w Nowym Sączu. W finale zrobili urządzenie, które potrafi się skrupulatnie poruszać po trasie, w której wyznacznikami kierunku są kolory identyfikowane i rozpoznawane przez urządzenie. Konstruktorzy są przekonani, że ich wynalazek może w przyszłości sprawdzić się – oczywiście przy dopracowaniu całej koncepcji – jako przewodnik osób niepełnosprawnych.

Podczas gali Sądecki Diament  poznaliśmy też 30 laureatów konkursu Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma, po 10 z każdej kategorii wiekowej. Po trzech najlepszych z każdej grupy otrzymało stypendia Braci Potoczków w wysokości kolejno: 1 tys. 500 zł, 1000 zł i 500 zł. Swój udział w zagwarantowaniu nagród mają również samorządy: Powiat Nowosądecki, miasto Nowy Sącz oraz gminy Stary Sącz, Łącko, Korzenna i Grybów.

ES [email protected] Film: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe