Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
24/05/2019 - 21:10

Najlepsi z najlepszych! Zobacz kto wygrał konkurs Sądeckie Młode Talenty!

Znamy już zwycięzców tegorocznej, szóstej już edycji konkursu Sądeckie Młode Talenty. Jury w składzie Marcin Królikiewicz, Katarzyna Citak, Mariola Pater, Piotr Krzywdziński, Wacław Cieślik – Kordian przyznało cztery równorzędne nagrody główne. Laureaci to dwa zespoły - The Sunflowers i Trio De Chicas oraz dwie solistki: Karolina Mazur i Katarzyna Czup. Zwycięzcą głosowania sms a tym samym wybranym przez publiczność Sądeczanina.info jest Jakub Szwala.

Już wszystko jasne. Podczas gali „Sądecki Diament 2019” wybraliśmy i poznaliśmy zwycięzców tegorocznego konkursu Sądeckie Młode Talenty. O tym, jak trudna była droga do tych wyróżnień najlepiej świadczą liczby. W tegorocznych przesłuchaniach wzięło udział 147 uczestników: wokalistów, instrumentalistów oraz zespołów. Do półfinałów jury zakwalifikowało 27 a do finałów Waszymi głosami i decyzją jury dostało się jedynie 10 młodych artystów.

Zobacz też: Sądeckie Młode Talenty: jury miało wyjątkowo trudne zadanie [WIDEO]

Najwięcej głosów podczas drugiej tury głosowania otrzymał Jakub Szwala, który otrzymał nagrodę finansową w postaci stypendium im. Braci Potoczków w wysokości 1 tysiąca złotych. Czwórka zwycięzców wyłonionych przez jury otrzymała po 1500 zł również w ramach wspomnianego stypendium. Dodatkowo jury przyznało wyróżnienia Karolinie Niepsuj, zespołowi Hamra i Emilii Gurgul.

Zobacz też: Nowy Sącz Nowe Technologie: oni za chwilę będą zmieniać naszą rzeczywistość!

Czym faworyci kapituły przekonali do siebie jej skład? Zespół The Sunflowers to fantastyczna energia a przede wszystkim własny, autorski repertuar. Trio De Chicas to przykład synchronizacji, symbiozy, którą powinni się reprezentować ci, którzy chcą grać w grupie. To również przykład doskonałego warsztatu. Karolina Mazur to młoda, ale wyjątkowo świadoma artystka, która doskonale potrafi swój głos przekuć w niesamowite emocje. Katarzyna Czup to muzyczny samouk, ale jej głos i interpretacja to prawdziwa magia.
Jakub Szwala z kolei w trakcie naszego konkursu zagrał na instrumencie o wiele starszym, najstarszym wśród akordeonów, czyli akordeonie diatonicznym. Gra na nim jest o wiele trudniejsza, niż na zwykłym akordeonie. Dlaczego? Bo gdy rozciągamy miech dźwięk jest na tym samym przycisku zupełnie inny niż gdy miech składamy. Jeden przycisk daje dwa różne dźwięki.

A my zapraszamy Was do obejrzenia naszej rozmowy z dwójką dzisiejszych zwycięzców.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Krzysztof Stachura Fot.: IM

Finał konkursu Sądeckie Młode Talenty 2019
Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu