Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
04/04/2018 - 10:35

Rodzinny zespół "Orły". Dziewczęta grają i kochają muzykę góralską. Sądeckie Młode Talenty (GŁOSOWANIE PÓŁFINAŁOWE ZAKOŃCZONE)

Rodzinny zespół "Orły" tworzą dwie siostry z Krużlowej i ich kuzynka z Tylicza. Dziewczęta są bardzo utalentowane. Kochają muzykę góralską i właśnie takie piosenki wykonują.

Zespół "ORŁY" powstał w czerwcu 2017 roku po tym, jak dziewczęta wygrały główną nagrodę podczas Przeglądu Artystycznego Dorobku Dzieci i Młodzieży w Krynicy Zdroju. Na swoim koncie mają również wiele innych sukcesów. Jest to zespół rodzinny, który tworzą trzy osoby.

- Podczas konkursu „Sądeckie Młode Talenty” zaśpiewałyśmy piosenkę "Biały Orzeł" zespołu Siklawa. Podoba nam się ten zespół i ich utwory, dlatego wybrałyśmy właśnie taki repertuar  - opowiadają z uśmiechem.

Zobacz też Półfinaliści konkursu "Sądeckie Młode Talenty" nakręcili teledyski. Poziom jest bardzo wysoki [ZDJĘCIA]

Najmłodsza jest 10-letnia Magdalena Skarłosz, która gra na skrzypcach i śpiewa. W zespole jest wspólnie ze swoją starszą siostrą. Obie mieszkają w Krużlowej Wyżnej.

- Chodzę do czwartej klasy szkoły podstawowej. Interesuję się muzyką. Kocham śpiewać i grać na skrzypcach - mówi.

Zobacz też Sądeckie Młode Talenty: Kwartet klarnetowy "CLARIBEL" tworzą młodzi ludzie z wielkim talentem

Sandra Skarłosz od szóstego roku życia gra na organach i śpiewa. Jest uczennicą Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Nowym Sączu. Przygotowuje się do egzaminu gimnazjalnego. W przyszłości chciałaby uczyć się na akademii muzycznej. Jak się zaczęła jej przygoda z muzyką?

- Gdy miałam trzy lata, kuzynka zaprowadziła mnie do pana organisty, który prowadził w mojej miejscowości zespół. Stwierdził, że ładnie śpiewam i zaproponował, abym zapisała się do szkoły muzycznej. Już jako 3-letniej dziewczynce udało mi się zdobyć nagrodę podczas konkursu w Ptaszkowej. Te wszystkie wydarzenia zadecydowały o tym, że postanowiłam oddać się muzyce i zacząć się uczyć w tym kierunku - opowiada Sandra.

Zobacz też Uczta dla zmysłów! Poziom? Prawdziwie światowy. Jury nie kryje zachwytu dla Sądeckich Młodych Talentów![WIDEO/ZDJĘCIA]

Eliza Malczak to kuzynka Madzi i Sandry. Mieszka w Tyliczu. Również chodzi do trzeciej klasy gimnazjalnej. Ponadto uczęszcza do Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Nowym Sączu. W zespole "Orły" gra na skrzypcach i śpiewa.

- Na skrzypcach gram od ośmiu lat, a od trzech lat uczę się grać na fortepianie. Bardzo lubię śpiewać -  mówi.

Jeśli chcecie Państwo oddać głos na zespół ORŁY wyślijcie sms o treści: TALENT.16 na numer 7168. Koszt sms 1,23 zł brutto. Warto też dodać, że dochód z głosowania zasili pulę stypendiów artystycznych dla laureatów konkursu. Z jednego numeru telefonu można wysłać tylko jeden sms na danego kandydata. Głosowanie potrwa do 10 kwietnia (do godz. 9:00).

Faworytów głosowania poznacie już dzień później 11 kwietnia podczas naszej wielkiej gali. Wtedy też jury wybierze tych najlepszych z najlepszych.

Chcesz zobaczyć listę wszystkich kandydatów, na których możesz oddać głos? Kliknij i zobacz listę wszystkich 25 półfinalistów.

RG [email protected], Fot. RGDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe