Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
13/05/2019 - 21:20

Sądeckie Młode Talenty: ciepły baryton Sebastiana Cebuli zaczarował tę piosenkę

22-letni Sebastian Cebula w ubiegłym roku urzekł jury konkursu Sądeckie Młode Talenty swoją interpretacją piosenki Andrzeja Piasecznego „Chodź, przytul, przebacz”. Udział w półfinałach szóstej edycji SMT wywalczył sobie piosenką Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać”. Czy jego ciepły baryton oczaruje też naszych Czytelników?

Sebastian Cebula studiuje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Jest zeszłorocznym finalistą naszego konkursu. Na co dzień śpiewa chórze Veraicon przy Bazylice świętej Małgorzaty w Nowym Sączu oraz oraz w zespole "Strych" działającym przy parafii Kolejowej.

To wyjątkowo skromny młody człowiek, który śpiewać zaczął już jako siedmiolatek. Kształcił się w tym kierunku m.in. w studiu IMMusic a teraz zaczyna naukę pod okiem Krzysztofa Szczypuły. 22-latek zaangażowany jest też mocno w działalność Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu – w lutym 2018 roku zorganizował z przyjaciółmi koncert „Miłość stanęła w drzwiach”, który spotkał się z bardzo przychylnym odbiorem w środowisku sądeckich melomanów.

Udział w konkursie Sądeckie Młode Talenty – to na dziś jedyny konkurs, w którym uczestniczył Sebastian – jest dla niego sposobem na sprawdzenie swoich umiejętności wokalnych i bodźcem, do ich dalszego rozwijania. To według Sebastiana również doskonały sposób na przełamywanie tremy i własnych słabości.

Sebastian przepada za polską muzyką i jej klasycznymi standardami.

Zobacz też: Kipimy pasją i radością tworzenia! Półfinaliści SMT nagrywają teledyski

W szóstej edycji konkursu Sądeckie Młode Talenty głosowanie odbywa się jedynie za pomocą sms. Głosowanie podzielone jest na dwie części. Pierwsza część, która wyłoni 5 Waszych faworytów  potrwa od 14 maja do 23 maja do godziny 12. w południe.
By zagłosować na Sebastiana Cebulę wyślij sms o treści TALENT.4 na numer 7168.

Koszt sms 1,23 zł brutto. Warto też dodać, że dochód z głosowania zasili pulę stypendiów artystycznych dla laureatów konkursu. Z jednego numeru telefonu można wysłać tylko jeden sms na danego kandydata. Głosowanie potrwa do 23 maja (do godz. 12:00).

Faworytów głosowania poznacie już dzień później 24 maja podczas naszej wielkiej gali "Sądecki Diament". Druga tura głosowania sms odbędzie się już w dniu wielkiego finału, czyli 24 maja podczas Gali Sądecki Diament w godzinach od 12. do 15 i wyłoni laureata głosujących. Wtedy też jury wybierze tych najlepszych z najlepszych.

Chcesz zobaczyć listę wszystkich kandydatów, na których możesz oddać głos? Kliknij i zobacz listę wszystkich 27 półfinalistów.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu