Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
13/05/2019 - 21:10

Sądeckie Młode Talenty: dzięki Katarzynie Czup człowieczy los staje się magiczny

Katarzyna Czup po raz kolejny awansowała do finału konkursu Sądeckie Młode Talenty. W szóstej edycji podbiła jury swoją interpretacją piosenki „Człowieczy los” Anny German. Czy Was też ujmie?

Katarzyna Czup pochodzi z Białej Wody w gminie Łososina Dolna. Ma 20 lat. W konkursie Sądeckie Młode Talenty uczestniczyła też w zeszłym roku, wtedy również dostała się do półfinałów. – Występowałam na tym konkursie więcej razy. Chciałam zawsze kontynuować śpiewanie i ten konkurs jest właśnie dla mnie taką szansą, by wystąpić na scenie – podkreśla wokalistka.

Zobacz też: Kipimy pasją i radością tworzenia! Półfinaliści SMT nagrywają teledyski

- Śpiewam od zawsze. Czasem z siostrą, innym razem z mamą. Cała moja rodzina jest i była związana z muzyką. Oni są moimi krytykami i nauczycielami. Wrażliwość muzyczną wypracowuje mi jednak przede wszystkim babcia, która cały czas mi coś podpowiada i radzi – opowiada o swojej muzycznej drodze Kasia, którą można też usłyszeć w kościele w chórze parafialnym i na ślubach. Ze startu w innych konkursach czasowo zrezygnowała, bo w zeszłym rozpoczęła studia o kierunku Architektura Krajobrazu na Politechnice Krakowskiej i nauka mocno ją absorbuje.

Pytana o to, jaki zawód ostatecznie chciałaby wykonywać: muzyka czy architekta odpowiada: - Bardzo długo miałam dylemat czy wybrać malowanie i szkicowanie, czy wybrać zainteresowania muzyczne i rozwijać się w tym kierunku. Ostatecznie stwierdziłam, że muzyka zawsze będzie mnie dopełniać i wybrałam studia, dzięki którym zdobędę zawód, który zagwarantuje mi pracę.

W szóstej edycji konkursu Sądeckie Młode Talenty głosowanie odbywa się jedynie za pomocą sms. Głosowanie podzielone jest na dwie części. Pierwsza część, która wyłoni 5 Waszych faworytów potrwa od 14 maja do 23 maja do godziny 12. w południe.
By zagłosować na Katarzynę Czup wyślij sms o treści TALENT.6 na numer 7168.

Koszt sms 1,23 zł brutto. Warto też dodać, że dochód z głosowania zasili pulę stypendiów artystycznych dla laureatów konkursu. Z jednego numeru telefonu można wysłać tylko jeden sms na danego kandydata. Głosowanie potrwa do 23 maja (do godz. 12:00).

Faworytów głosowania poznacie już dzień później 24 maja podczas naszej wielkiej gali "Sądecki Diament". Druga tura głosowania sms odbędzie się już w dniu wielkiego finału, czyli 24 maja podczas Gali Sądecki Diament w godzinach od 12. do 15 i wyłoni laureata głosujących. Wtedy też jury wybierze tych najlepszych z najlepszych.

Chcesz zobaczyć listę wszystkich kandydatów, na których możesz oddać głos? Kliknij i zobacz listę wszystkich 27 półfinalistów.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu