Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
13/05/2019 - 20:55

Sądeckie Młode Talenty: młodzi górale z Łącka dali czadu. Hamra!

„Karcma pod Reglami" to utwór, który zespół Hamra wykonał w czasie przesłuchań w szóstej edycji konkursu Sądeckie Młode Talenty. Jurorzy byli zachwyceni i dali młodym góralom z gminy Łącko przepustkę do wielkiego półfinału. Czy to właśnie oni zwyciężą?

Zespół Hamra liczy sześciu członków w wieku od 16 do 21 lat. Wszyscy są mieszkańcami gminy Łącko.

- Gdy tylko poznaliśmy się, powstała między nami silna więź i chcieliśmy grać ze sobą, dlatego końcem sierpnia ubiegłego roku wspólnie założyliśmy zespół – wyjaśnia Paweł Wysowski, członek zespołu Hamra.

- Wykonujemy przede wszystkim muzykę regionalną. W zespole mamy dwoje skrzypiec, jedną altówkę węgierską, kachon, kontrabas i akordeon – dodaje.

Mimo licznych obowiązków każdy z nich co tydzień znajduje chwilę czasu na próbę zespołu. Choć nieraz bywa ciężko, to wszyscy mobilizują się i biorą w niej udział. Zespół, który tworzą utalentowani muzycy, dopiero rozpoczyna karierę. Do tej pory młodzi górale tylko koncertowali. Teraz postanowili spróbować swoich sił w konkursie Sądeckie Młode Talenty. Podczas przesłuchań zaśpiewali znany góralski utwór „Karcma pod Reglami”. Piosenka w wykonaniu zespołu Hamra zauroczyła jurorów, dlatego dali młodym artystom przepustkę do wielkiego półfinału. Czy uda im się zwyciężyć? Wszystko w waszych rękach.

W szóstej edycji konkursu Sądeckie Młode Talenty głosowanie odbywa się jedynie za pomocą sms. Głosowanie podzielone jest na dwie części. Pierwsza część, która wyłoni 5 Waszych faworytów potrwa od 14 maja do 23 maja do godziny 12. w południe.
By zagłosować na zespół HAMRA wyślij sms o treści TALENT.9 na numer 7168.

Koszt sms 1,23 zł brutto. Warto też dodać, że dochód z głosowania zasili pulę stypendiów artystycznych dla laureatów konkursu. Z jednego numeru telefonu można wysłać tylko jeden sms na danego kandydata. Głosowanie potrwa do 23 maja (do godz. 12:00).

Faworytów głosowania poznacie już dzień później 24 maja podczas naszej wielkiej gali "Sądecki Diament". Druga tura głosowania sms odbędzie się już w dniu wielkiego finału, czyli 24 maja podczas Gali Sądecki Diament w godzinach od 12. do 15. i wyłoni laureata głosujących. Wtedy też jury wybierze tych najlepszych z najlepszych.

Chcesz zobaczyć listę wszystkich kandydatów, na których możesz oddać głos? Kliknij i zobacz listę wszystkich 27 półfinalistów.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. RGDziękujemy za przesłanie błędu