Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
13/05/2019 - 21:15

Sądeckie Młode Talenty: Trio de Chicas – ich gitary zaklinają muzykę

TRIO DE CHICAS to trzy wyjątkowo temperamentne nastolatki, które brawurowo zdobyły przepustkę do półfinałów szóstej edycji konkursu Sądeckie Młode Talenty swoją interpretacją utworu „Yarou Yarou” z repertuaru De Maurizzi. Czy te ogniste cygańskie brzmienia przekonają do głosowania naszych Czytelników?

TRIO DE CHICAS tworzą 13-latki Weronika Skowron i Patrycja Król oraz 12-letnia Oliwia Poręba. Weronika i Oliwia uczą się w jednej szkole muzycznej w Korzennej. Jak to się stało, że zaczęły grać razem? – To jest duża zasługa naszej pani Ani Rzeszuto, naszej nauczycielki, która zauważyła w nas potencjał do grania razem i stworzyć zespół, który dziś ma na swoim koncie sporo sukcesów – odpowiada z przekonaniem i satysfakcją Patrycja.

Weronika i Patrycja razem jeszcze jako kwartet z dwoma innymi koleżankami zajęły pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie a w tym roku – już jako TRIO DE CHICAS zajęły drugie miejsce na drugim co wielkości polskim konkursie gitarowym, czyli na GITARIADZIE w Kłodzku.

Zobacz też: Kipimy pasją i radością tworzenia! Półfinaliści SMT nagrywają teledyski

Weronika obok muzyki przepada za tańcem. – Moją drugą największą pasją po graniu na gitarze jest śpiew, jeżdżę nawet na różne konkursy. A jeśli chodzi o ulubiony repertuar muzyczny, to są to z pewnością tanga i wszystkie kawałki, o którym można powiedzieć, że są z pazurem. Przy nich można pokazać, co się naprawdę potrafi. Jeśli chodzi o naszą grę, grę z trio najbardziej lubię utwór „Yarou Yarou”, czyli cygański kawałek – mówi z kolei Patrycja, która zaznacza, że wspólnie świetnie wychodzi triu również granie flamenco. Sama prywatnie lubi też słuchać muzyki filmowej, do której sięgała też ze wspomnianym wyżej kwartecie razem z Weroniką.

Oliwia obok gitary ma też dwie inne pasje. Bardzo lubi tańczyć, ale równie chętnie w wolnym czasie gra w siatkówkę. Pytane o plany na przyszłość odpowiadają kolejno Weronika o tańcu, Patrycja o filologii angielskiej i zawodzie tłumacza przysięgłego albo nauczyciela a Oliwia o projektowaniu i dekoracji wnętrz.

W szóstej edycji konkursu Sądeckie Młode Talenty głosowanie odbywa się jedynie za pomocą sms. Głosowanie podzielone jest na dwie części. Pierwsza część, która wyłoni 5 Waszych faworytów potrwa od 14 maja do 23 maja do godziny 12. w południe.
By zagłosować na TRIO DE CHICAS wyślij sms o treści TALENT.5 na numer 7168.

Koszt sms 1,23 zł brutto. Warto też dodać, że dochód z głosowania zasili pulę stypendiów artystycznych dla laureatów konkursu. Z jednego numeru telefonu można wysłać tylko jeden sms na danego kandydata. Głosowanie potrwa do 23 maja (do godz. 12:00).

Faworytów głosowania poznacie już dzień później 24 maja podczas naszej wielkiej gali "Sądecki Diament". Druga tura głosowania sms odbędzie się już w dniu wielkiego finału, czyli 24 maja podczas Gali Sądecki Diament w godzinach od 12. do 15 i wyłoni laureata głosujących. Wtedy też jury wybierze tych najlepszych z najlepszych.

Chcesz zobaczyć listę wszystkich kandydatów, na których możesz oddać głos? Kliknij i zobacz listę wszystkich 27 półfinalistów.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu