Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
23/03/2018 - 21:15

Koniec castingów w konkursie Sądeckie Młode Talenty. A dalej jeszcze ciekawiej!

Ponad sto czterdzieści zgłoszonych osób zgłoszonych, w tym duety, kwartety, zespoły i chóry. Uczestnicy castingu do konkursu Sądeckie Młode Talenty na trzy dni zawładnęli budynkiem redakcji Sądeczanina. Działo się, oj, działo. A to dopiero początek!


Ostatnia uczestniczka trzeciego dnia castingu przyjechała na przesłuchanie prosto ze szpitala, z którego wyszła dziś po południu. Zaśpiewała i to jak! A potem wyruszyła w dalszą drogę, do domu... Tylko podziwiać takie poświęcenie dla sztuki.

Ale pozostali uczestnicy także chcieli wykorzystać szansę, jaką dają przesłuchania przed profesjonalnym jury konkursu Sądeckie Młode Talenty. Bo stąd wiedzie prosta droga do dalszej kariery. Tu można poznać przyjaciół, zyskać wsparcie, radę i bezcenne kontakty.

Sądeckie Młode Talenty to także konkurs bacznie obserwowany przez producentów telewizyjnych show. Jeśli więc szukasz ścieżek kariery, to najlepsze miejsce na start. Tak też uważa Kordian, jeden z członków naszego jury.

- Takie przesłuchania są dla młodych ludzi bezcenne - mówił nam po wysłuchaniu ostatnich kandydatów. I choć co najmniej trójka z nich pochodziła z jego parafii, starał się ich nie faworyzować tylko z tego powodu.

O tym, że członkom jury trudno będzie wybrać fianłową dwudziestkę, która zaprezentuje się już w sobotę w auli PWSZ podczas nagrywania wideoklipów z ich udziałem, mówiła Katarzyna Citak, dyrektor artystyczny szkoły muzycznej w Korzennej. A fakt, że każdy z członków jury miał swego faworyta, potwierdzała Mariola Pater, prezes stowarzyszenia wspierania dzieci i młodzieży 'Wszyscy Razem".

Jagoda Barciszewska, członek jury i laureatka ubiegłorocznej edycji Sądeckich Młodych Talentów zdradziłą nam, że przy ocenie wykonania bierze pod uwagę również swobodne zachowania na scenie, kontakt ze słuchającymi, a także zrozumienie śpiewanego tekstu.

- Poziom prezentowany przez uczestników castingu był naprawdę wysoki - podsumował Marcin Królikiewicz, przewodniczący jury, dyrektor przedszkola muzycznego "Kraina Marzeń". - Kilkoro z nich to już czołówka w skali Polski, jeśli nie Europy. 

Kolejnym etapem konkursu Sądeckie Młode Talenty będzie nagranie wideoklipów dla dwudziestki najlepszych uczestników trzydniowego castingu. Nagranie odbędzie się w sobotę 24 marca w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu przy Al. Wolności. Klipy zostaną opublikowane na Youtube i w serwisie "Sadeczanin". Od 3 do 10 kwietnia będziecie mogli na nie głosować przez SMS. 11 kwietnia w auli PWSZ odbędzie się wielka gala "Sądecki Diament", podczas której poznamy zwycięzcę konkursu.

Organizatorzy:

                             

Partnerzy:

                             

tomasz.kowalski@sadeczanin.info. Fot. TK

Trzeci dzień castingu w konkursie Sądecki Młody Talent [ZDJĘCIA]
Drugi dzień castingu minął pod znakiem mocnego uderzenia, trzeci zaś okazał się pełen lirycznych nastrojów. Były emocje i wzruszenia, nie brakło i zachwytu. Obejrzyjcie jak przebiegłą treci dzień konkursu Sądecki Młody Talent:


Dziękujemy za przesłanie błędu