Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
24/05/2019 - 17:50

Znamy wyniki konkursu "Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma"

Konkurs "Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma" został już rozstrzygnięty. Wszyscy byli naprawdę wspaniali i wykazali się niesamowitą wiedzą z historii Nowego Sącza i regionu.

Dobiegł końca finał wojewódzkiego konkursu historycznego "Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma". Dzisiaj podczas uroczystej gali zostały ogłoszone wyniki. Konkurs składał się z trzech etapów. Do pierwszego etapu zgłosiło się aż 546 uczestników z 69 szkół. Do drugiego etapu awansowało 229 uczniów, spośród których wyłoniono 132 finalistów, którzy dzisiaj musieli wykazać się wiedzą z historii Nowego Sącza i regionu.

Zobacz też Trwa finał konkursu "Mój Region - Moja Duma, Moje Miasto - Moja Duma"

Ze Szkoły Podstawowej laureatami zostali: Wiktor Pater ze Szkoły Podstawowej w Trzycierzu, Mikołaj Socha z Akademickiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Nowym Sączu, Szymon Kasprzyk ze Szkoły Podstawowej w Łęce, Dawid Matusik ze Szkoły Podstawowej w Korzennej, Jan Biel ze Szkoły Podstawowej w Bereście, Zuzanna Kozak ze Szkoły Podstawowej w Siedlcach, Konrad Kusiak ze Szkoły Podstawowej w Korzennej, Kamil Susak ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu, Wiktor Mamczyk ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Sączu i Wiktoria Comber z tej samej szkoły.

Pierwsze miejsce w konkursie "Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma" ze szkoły podstawowej zajął Wiktor Pater, który otrzymał stypendium w wysokości 1500 zł. Drugie miejsce i 1200 zł otrzymał Mikołaj Socha, a trzecie i 1000 zł Szymon Kasprzyk.

Wśród gimnazjalistów tytuł laureata uzyskali: Jakub Mamczyk z I Gimnazjum w Nowym Sączu, Maria Sztaba, która uczęszcza do tej samej szkoły, Faustyna Bielak ze Szkoły Podstawowej w Siedlcach, Karolina Stojda z Zespołu Szkół w Ptaszkowej, Małgorzata Kuzera ze Szkoły Podstawowej w Siedlcach, Marcelina Gołąb ze Szkoły Podstawowej w Łęce, Joanna Cielecka z tej samej szkoły, Karolina Jakubowska ze Szkoły Podstawowej w Siedlcach, Mateusz Żelazko ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu oraz Klaudia Jawor z Zespołu Szkół Przedszkolnych w Łącku.

Pierwsze miejsce i stypendium w wysokości 1500 zł otrzymał Jakub Mamczyk, drugie miejsce i 1200 zł otrzymała Maria Sztaba i trzecie miejsce i 1000 zł otrzymała Faustyna Bielak.

W kategorii „szkoły ponadgimnazjalne” pierwsze miejsce zajęła Gabriela Wolak z I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu, drugie miejsce Julia Oleksy z tej samej szkoły, trzecie miejsce Karolina Hebda z Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu, czwarte miejsce zajęła Katarzyna Adamczyk z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu, piąte miejsce zajęła Kamila Sus z I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu i szóste miejsce Ola Frączek z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu. Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy.

RG [email protected] Fot. RG







Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe