Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
05/02/2018 - 17:30

Jakub Bulzak jest genetycznie obciążony aktywnością społeczną [WIDEO]

Nie ma chyba dziedziny z zakresu kultury, historii i życia społeczno-kulturalnego Nowego Sącza, w której Jakub Bulzak mimo swojego młodego wieku nie odcisnął już swojego śladu.

Jakub Bulzak urodził się 25 maja 1986 r. Ukończył I LO w Nowym Sączu. Jest historykiem, pedagogiem, publicystą, animatorem kultury, wziętym konferansjerem, a poza wszystkim ceremoniarzem i kantorem w Parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu. Jest jednocześnie jednym z najpłodniejszych sądeckich historyków młodego pokolenia. Jest autorem i współautorem niezliczonych tekstów oraz artykułów naukowych oraz książek i podręczników.

Zobacz też: Jakub Bulzak. Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2017"

Jak sam tłumaczy swoją aktywność? Składają się na nią dwie podstawowe cechy. Po pierwsze - obciążenie genetyczne – wszyscy w rodzinie Jakuba Bulzaka są zaangażowani w działalność społeczną i kulturalną naszego regionu. Po drugie – Jakub Bulzak nie umie po prostu nikomu odmówić swojego wsparcia i pomocy. Przepada wprost za wyzwaniami.

Swoją nominację do tytułu Sądeczanina 2017 podsumował fragmentem wiersza Wojciecha Młynarskiego:
Nie będę tu skromnisia grał, mężowie i niewiasty,

lecz jeśli chcecie dać mi laur, proszę o laur kolczasty,

abym odpowiedzialność czuł, Pegaza pragnąc dosiąść,

by mnie ten laur gdzie trzeba kłuł, gdy zechcę na nim osiąść…

Jakub Bulzak – SMS o treści SR.3 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2017. ZOBACZ AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA (tylko formularz elektroniczny)

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018