Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
przewiń w dół
Data Publikacji: 
05/02/2018 - 22:45

Sądeczanin Roku 2017. Dla księdza Józefa Babicza ważna jest normalność, tożsamość i wiara

Ksiądz Józef Babicz urodził się 20 sierpnia 1948 r. w Jasieniu. Od 1991 r. jest proboszczem w parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Marcinkowicach. W swoim życiu i posłudze duszpasterskiej kieruje się trzema zasadami: normalnością, tożsamością i wiarą.

- Jestem zaskoczony, a jednocześnie bardzo wdzięczny za to, że zostałem nominowany w plebiscycie "Sądeczanin Roku". Ocenę swojego duszpasterstwa zostawiam Panu Bogu i ludziom - mówi z uśmiechem ksiądz Józef Babicz.

Ksiądz prałat jest założycielem znanego Chóru im. Ks. Jerzego Popiełuszki, który przez prawie 30 lat swojej działalności zdobywa nagrody na prestiżowych przeglądach w kraju i za granicą. Jest również budowniczym Domu Parafialnego im. ks. Jerzego Popiełuszki, który stał się głównym ośrodkiem religijnego i kulturowo-społecznego życia całej miejscowości. Na poświęcenie tego budynku przyjechała Marianna Popiełuszko – mama błogosławionego męczennika.

Zobacz też Ks. Józef Babicz. Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2017"

Przywiązanie do tradycji jakie przejawia ksiądz proboszcz sprawiło, że parafia kultywuje uroczystości kościelne i państwowe w duchu tradycji lokalnej Lachów Sądeckich. To dzięki niemu cały świat usłyszał o walecznej postawie mieszkańców Marcinkowic, którzy w 1940 roku ukrywali Jana Karskiego, legendarnego emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego.

W 2017 roku ksiądz prałat – niestrudzony patriota otrzymał stopień podporucznika Wojska Polskiego.

ks. Józef Babicz – SMS o treści SR.2 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2017.

RG [email protected] Film KS

ORGANIZATORZY


PATRON MEDIALNY


PARTNERZY


Komentarze Facebook