Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
20/11/2018 - 13:00

Już 1 grudnia rusza akcja Serce-Sercu. Jak było w ubiegłym roku?

Już 1 grudnia ruszy kolejna edycja akcji charytatywnej Serce-Sercu, która już od 1995 roku jest organizowana przez Fundację Sądecką. W ubiegłym roku dzięki Waszej pomocy pobiliśmy wspólnie rekord. Jak będzie w tym roku? Czy uda się pobić kolejny rekord?

W ubiegłym roku aż 1191 wolontariuszy z 54 szkół zbierało żywność w 90 sklepach na terenie Sądecczyzny, Limanowszczyzny i powiatu gorlickiego. Uczniowie przez 22 dni stali przy specjalnie przygotowanych na tę okazję wózkach, zachęcając do wrzucania produktów i dzielenia się z ubogimi. Młodzież pomagała również w segregacji i pakowaniu produktów.

Zobacz też Włącz się w akcję Serce-Sercu, zostań Świętym Mikołajem

Dzięki wolontariuszom i hojności ludzi udało się zebrać 23 tony produktów, a więc o 4 tony więcej niż w 2016 roku. Do osób potrzebujących trafiło aż 1700 paczek, w których były najbardziej potrzebne rzeczy, a więc konserwy, cukier, makarony, herbata, kawa, mąka i słodycze. W naszą akcję włączyły się również liczne firmy: Volpex, Vitberg, Stacja Narciarska Tylicz Ski, Partner AGD RTV, Mipol, Sezam, Argasińscy, Prospona oraz Ligara, Moto Sowa i Mobruk.

Mamy nadzieję, że w tym roku będzie nas jeszcze więcej. Akcję Serce-Sercu 2018 zaczynamy już 1 grudnia!

RG r.gajewski@sadeczanin.info, fot. SądeczaninDziękujemy za przesłanie błędu