Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
19/12/2017 - 18:20

Serce-Sercu: Wielkie pakowanie i prezenty trafią do potrzebujących

Wolontariusze, wspólnie z członkami Klubu Szalonych Emerytów, rozpoczęli pakowanie paczek, które wkrótce zostaną przekazane najbardziej potrzebującym.

Akcja Serce-Sercu powoli dobiega końca. Zbiórka żywności w sklepach potrwa jeszcze do piątku 22 grudnia, ale już ruszyła akcja pakowania produktów do paczek. W magazynie, w którym składowana była żywność przez cały dzień pracowało kilkanaście osób, głównie członkowie Klubu Szalonych Emerytów i wolontariuszy z sądeckich szkół.

-  W tej chwili mamy już około 17 ton żywności. Z zebranych produktów zostanie zrobione około 1250 paczek, które trafią do osób potrzebujących – mówi Przemysław Bawołek, koordynator akcji.

Zobacz także: Zespół Eleganci wspiera akcję Serce-Sercu [WIDEO]

Rozdawaniem żywności zajmie się zarówno Caritas oraz stowarzyszenia. Zgłaszają się do nas również przedstawiciele szkół i placówek szkolno-wychowawczych. Część żywności trafi też do domu dla bezdomnych i sądeckiego hospicjum.

- W akcji Serce-Sercu bierzemy udział po raz pierwszy. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy pomóc innym ludziom. Takie zbiórki są bardzo potrzebne, co widać po ilości zebranych produktów. Ludzie bardzo hojnie dzielili się z potrzebującymi – opowiadają członkowie Klubu Szalonych Emerytów.

Zobacz także: Serce-Sercu: Zobacz, gdzie spotkasz naszych wolontariuszy w ostatnim tygodniu zbiórki

- Dzięki takim akcjom, jak Serce-Sercu możemy pomóc potrzebującym ludziom i sprawić, aby te święta były dla nich weselsze - mówi Anna Wojtaczka i Klaudia Nędza z sądeckiego Gastronoma. - Od rana przygotowujemy paczki z produktów, które zostały zebrane w sklepach. Do każdej z paczek wkładamy 3 kilogramy cukru i mąki, makarony, olej, herbatę, kawę i słodycze.

RG [email protected] Film KS, Fot. RG

Serce-Serce: Wielkie pakowanie i prezenty trafią do potrzebujących
Wolontariusze wspólnie z członkami Klubu Szalonych Emerytów rozpoczęli pakowanie paczek, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym.
Dziękujemy za przesłanie błędu