Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 sierpnia. Imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana
25/09/2019 - 20:30

Justyna i Katarzyna: obie zwyciężały w Kamionce

Justyna Potoczek i Katarzyna Tochowicz to dwie sympatyczne czternastolatki, które na Sądeckim Turnieju Jeździeckim reprezentowały Stajnię Klimkówka.

Justyna Potoczek zajęła pierwsze miejsce w konkursie skoków przez przeszkody na wysokości 70 cm, a Katarzyna Tochowicz zdobyła trzecie miejsce w konkurencji na 80 cm podczas turnieju w Kamionce Wielkiej.

To pierwszy sukces Justyny Potoczek. W rozmowie z "Sądeczaninem" zdradziła, że wcześniej brała udział innych zawodach, ale nigdy nie udało jej się zdobyć tak wysokiego miejsca. Trenuje od około trzech lat. Na treningi jeździ dwa razy w tygodniu, bez problemu godzi obowiązki szkolne ze swoją pasją.  Nie ma autorytetów, polega na doświadczeniu trenerów, którzy ją uczą.

Kasia Tochowicz trenuje od sześciu lat. Sądecki Turniej Jeździecki to pierwsze zawody, w których wzięła udział. Uważa, że aby pokonać stres, należy skupić się na tym co się robi, wtedy ta negatywna emocja ulatnia się po pokonaniu pierwszej przeszkody. Chciałaby, aby jej przyszłość była związana z jeździectwem. Życzymy dziewczynom samych sukcesów w kolejnych zawodach Sądeckiego Turnieju Jeździeckiego, który odbywa się pod patronatem miesięcznika "Sądeczanin". (Iwona Nowak)

Zobacz też: Łukasz Hajduga znowu na podium STJDziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021