Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
29/01/2018 - 14:05

Dariusz Popiela jako wicemistrz Europy przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich

Dariusz Popiela może uznać rok 2017 za bardzo udany w swojej karierze. Sądecki kajakarz zdobył wicemistrzostwo Europy i złoty medal na mistrzostwach Polski. Tymi sukcesami rozpoczął czteroletni cykl przygotowań do XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

- Poprzedni rok był bardzo udany i potrzebny, to taka przysłowiowa kropka nad i. Zdobyłem indywidualny medal mistrzostw Europy, a jak wiadomo Europa w kajakarstwie rządzi, więc było to spełnienie moich ambicji, można powiedzieć sportowego marzenia. Cieszę się, że to się udało, bo kosztowało lata wyrzeczeń i ciężkiej pracy - powiedział nam przed wyjazem na obóz treningowy Dariusz Popiela.

Ten sukces rozbudził apetyt sądeckiego kajakarza na większe wyzwania. - Jest to sport olimpijski, więc chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, co to oznacza. Na Sądecczyźnie nie mamy zbyt wielu olimpijczyków , a kajaki zawsze były u nas ich zagłębiem. Cieszę się, że swoim wynikiem do tych dobrych tradycji lokalnych nawiązałem. Walczę dalej, nie odkładam wiosła na kołek i nie ukrywam ten sukces, medal tylko wyostrzyły apetyt, aby na horyzoncie w 2020 roku widzieć igrzyska w Tokio – podkreślił wicemistrz Europy.

MŚ ([email protected]). Wideo: Krzysztof Stachura
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu