Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
28/10/2018 - 16:35

Sądecki Bieg Niepodległości wystartował. Biegaczom towarzyszył gorący doping

Ponad 400 biegaczy stanęło dzisiaj na starcie pierwszego Sądeckiego Biegu Niepodległości w Nowym Sączu. Tak sądeczanie i nie tylko uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę i Sądecczyznę niepodległości.

Biegaczy w żadnym wypadku nie odstraszył chłód, który dzisiaj dawał się solidnie we znaki. Wkrótce po zakończeniu miejskich uroczystości związanych z odsłonięciem pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego wystartowali. Start i meta znajdowała się na al. Wolności vis, a vis odsłoniętego monumentu.

Na starcie stanęli zarówno ci, którzy niejeden bieg mają już za sobą, jak i ci, którzy po raz pierwszy spróbowali swoich sił w takiej imprezie. Biegły osoby w różnym wieku. Szczególnie wyróżniały się t

e, które przebrane były w stroje z epoki, albo miały na odzieży jakiś akcent niepodległościowy.

Biegacze mieli do przebiegnięcia symboliczną trasę 1918 metrów. Pokonywali ten dystans po ulicach, które na czas biegu zostały wyłączone z ruchu w tej części miasta. Gorąco dopingowali ich mieszkańcy.

Dla uczestników biegu były pamiątkowe medale. Czekały też na nich inne atrakcje. Oceniany był na przykład  historyczny strój niepodległościowy.

Pierwszy Sądecki Bieg Niepodległości zorganizowali: Fundacja Sądecka, Urząd Miasta w Nowym Sączu, Małopolska – regionalny partner biegu oraz Fundacja „Festiwal Biegów”.

Pełna relacja z biegu już wkrótce.

[email protected], [email protected], Fot. IM.

Pierwszy Sądecki Bieg Niepodległości
Pierwszy Sądecki Bieg Niepodległości


Dziękujemy za przesłanie błędu