Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
09/07/2016 - 21:25

Za nami Bieg Muszynianki, drugi z cyklu biegów Szlakiem Wód Mineralnych

Za nami drugi z biegów Szlakiem Wód Mineralnych, a jednocześnie piąta runda Grand Prix Małopolski. Na 5-kilometrowej, crossowej trasie ze zmienną nawierzchnią Biegu Muszynianki obserwowaliśmy sprinterski pojedynek w rywalizacji mężczyzn i dominację jednej zawodniczki w biegu Pań.
Pasjonującą walkę o triumf w Muszynie stoczyli Juri Vykchopen z LKB Rudnik oraz Piotr Pociecha. Swoje trzy grosze do wyścigu dołożyli też Grzegorz Opiał i Oleksandr Łabziuk, ale to dwaj pierwsi zachowali najwięcej sił na finiszu. Na mecie zawodników LKB Rudnik z reprezetnanta teamu Radosława Kłeczka dzieliło tylko półtorej sekundy.

Zaczęło się od... ulewy. Na chwilę przed startem nad tereny Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie naciągnęły ciemne chmury. Na szczęście szybko się rozpogodziło i sama rywalizacja przebiegała w komfortowych warunkach - nie było ani za ciepło, ani za zimno.

Wśród Pań ton rywalizacji nadawała Katarzyna Albrycht. Na metę dotarła z ponad 20-sekundową przewagą nad Pauliną Golec z AZS AWF Kraków. Podium uzupełniła Natalia Olijnik z LKB Rudnik.

Spośród ponad 260 zgłoszonych osób na starcie biegu głównego zjawiło się tylko 162 (bieg był w całości bezpłatny). Wszyscy w zdrowiu dotarli do mety i otrzymali zasłużony medal - drugi z trzech tworzących wyjątkową kolekcję cyklu Szlakiem Wód Mineralnych.  Wideo i fot: Krzysztof Stachura. Szczegóły i wyniki na stronie: festiwalbiegowy.pl


Projekt powstał przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego:

Bieg Muszynianki: zobacz zdjęcia z 9 lipca


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)