Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
26/11/2015 - 09:25

Trener Olimpii/Beskid: „Trudno o wygraną, walcząc z bólem”

Za nami pierwsza część fazy zasadniczej rozgrywek PGNiG Superligi. Po jedenastu meczach szczypiornistki Olimpii/Beskid Nowy Sącz plasują się na dziewiątym miejscu. Rozmawiamy z trenerką zespołu, Lucyną Zygmunt.

Lucyna Zygmunt, wywiad, Olimpia/Beskid Nowy Sącz, Sądeczanin.info, piłka ręczna, PGNiG SuperligaJakie ma Pani przemyślenia po sobotniej porażce z Energą AZS Koszalin?

- Zespół Energii AZS był faworytem tego spotkania. Nasza drużyna przystąpiła do meczu obarczona wieloma kontuzjami. Mimo tego zespół bardzo chciał, by w Nowym Sączu pozostały te 2 punkty. Ze względów zdrowotnych nie powinny zagrać Aga Leśniak, Iryna Stelmakh oraz Tamara Smbatian. Te trzy podstawowe zawodniczki kosztem własnego zdrowia podjęły jednak walkę, ale kiedy na boisku walczy się nie tylko z przeciwnikiem, ale też z bólem, bardzo trudno o zwycięstwo.

Można powiedzieć, że czas na złapanie oddechu był Wam wręcz niezbędny?

- To dla nas bardzo sprzyjający okres. Pozwoli nam, mam taką nadzieję, na wyleczenie kontuzji w zespole.

Trzy porażki z rzędu na koniec roku, mówią same za siebie.

- Porażki, które zdarzyły się pod koniec pierwszej rundy to efekt wspomnianych kontuzji. Kiedy udało się nam grać poszczególnymi pozycjami, to pojawiły się kontuzje i trzeba było w bardzo krótkim czasie wszystko przebudowywać. Nie mamy na każdej pozycji zmienniczek, które mogłyby zastąpić swoje koleżanki.

Jak będzie wyglądała przerwa zimowa Olimpii/Beskid?

- Teraz chwilę odpoczywamy, następnie zespół będzie pracował do 24 grudnia. Tuż po Świętach Bożego Narodzenia ponownie wznowimy treningi, aby się solidnie przygotować do pierwszego meczu w drugiej rundzie, który rozegramy u siebie 6 stycznia 2016 roku z zespołem Piotrcovii. Jest także szansa na transfery. Dwie nowe szczypiornistki powinniśmy pozyskać. Potrzebujemy wzmocnień szczególnie na pozycji rozgrywającej.

Rozmawiał Remigiusz Szurek

Fot. (RSZ)

Zobacz galerię z treningu Olimpii/Beskid!

Kibicu, czytaj i komentuj również na:
@RemikBlog na Twitterze
Fanpage autora na FacebookuDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)