Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
07/06/2016 - 10:05

Mural Mgr Morsa na bloku przy Broniewskiego już gotowy

W poniedziałek Mgr Mors i dwaj jego współpracownicy skończyli prace przy wielkim muralu na ścianie szczytowej nowosądeckiego bloku przy ul. Broniewskiego. Dzieło powstało na zamówienie wspólnoty mieszkaniowej.

"Kolej na Ciebie" - taki napis widnieje od poniedziałku na ścianie bloku przy ul. Broniewskiego w Nowym Sączu. Pod nim ogromna, pedząca lokomotywa. To mural, jaki na zamówienie wspólnoty mieszkaniowej stworzył Mgr Mors, znany sądecki artysta. Temat nie jest przypadkowy. To "kolejowe" bloki, rodziny większości mieszkających tu osób pracowały w sądeckim PKP. Postanowiły w ten sposób upamiętnić losy swoje i swych bliskich.

Przygotowanie do powstania murala opisywaliśmy w materiale "Panie z bloku zamówiły mural u Mgr Morsa". To był projekt, który bardzo zaskoczył twórcę. Przede wszystkim dlatego, że owe przesympatyczne panie zostawiły mu dużą swobodę doboru szczegółów. Dlatego również, że Mgr Mors dostrzegł również zaangażowanie niemal wszystkich lokatorów. To ich blok, ich projekt, kawał ich życia... (tek) Fot. własne

Zobacz też: Deszcz ani burza tego pociągu nie zatrzyma!

Mural mgr Morsa przy ul. Broniewskiego 8 w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)