Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
30/04/2016 - 21:35

Brawo Sandecja! Cztery bramki w Kluczborku

Sandecja wygrała dziś mecz na wyjeździe z MKS Kluczbork 4:2. Dwie bramki strzelił Wojciech Trochim.

Choć piłkarze z Kluczborka walczą o utrzymanie się w I lidze, to Sandecja nie dała im szans. Do przerwy wynik meczu wynosił 3:1 dla naszych,  jednak pierwszą bramkę w ósmej minucie strzelili gospodarze.  Po dziesięciu minutach wyrównał Wojciech Trochim, a za chwilę sfaulowany w polu karnym Arkadiusz Aleksander zamienił karnego na bramkę. Potem znowu celnie strzelił  do siatki waleczny Trochim. W 70. minucie Przemysław Szarek podważył wynik spotkania na 4:1. Gospodarze w doliczonym czasie, w swojej ostatniej akcji strzelili drugą bramkę. Przewaga Sandecji była bezdyskusyjna.

Sandecja zagrała w Kluczborku w składzie: Łukasz Radliński - Kamil Słaby, Witalij Berezowskyj, Przemysław Szarek, Grzegorz Baran, Bartłomiej Dudzic, Bartłomiej Kasprzak (46' Filip Piszczek), Matej Nather, Maciej Małkowski, Wojciech Trochim (81' Adrian Danek), Arkadiusz Aleksander (78' Sebastian Szczepański).

Bramki dla Sandecji:  Wojciech Trochim 19'; Arkadiusz Aleksander (karny) 21'; Wojciech Trochim 27'; Przemysław Szarek 70'.

Piłkarze Sandecji „zarobili” w Kluczborku dwie żółte kartki: Bartłomiej Kasprzak i Grzegorz Baran.

Mecz sędziował Adam Lyczmański z  Bydgoszczy.

**

Po dzisiejszym meczu Sandecja umocniła się na  dziewiątym miejscu w tabeli I Ligii piłki nożnej z dorobkiem 38. punktów. Za tydzień (7 maja) Sandecja podejmuje u siebie Pogoń Siedlce, jedenasta pozycja w tabeli.