Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
20/09/2015 - 16:55

Do jutra można składać wnioski o stypendium Fundacji Sądeckiej

Do 30 września Fundacja Sądecka przyjmuje wnioski osób starających się o Stypendium im. Braci Potoczków. W tym roku szkolnym przyznawane będą uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy wykazali się wysokimi osiągnięciami w nauce, pochwalić mogą się sukcesami sportowymi lub artystycznymi oraz aktywnością społeczną.

Już od 23 lat Fundacja Sądecka wspiera edukację zdolnej młodzieży, znajdującej się w trudnej sytuacji finansowej. Niemal codziennie do biura Fundacji zgłaszają się młodzi ludzie, chętni do otrzymywania Stypendium im. Braci Potoczków. Wzorem ubiegłych lat, również w roku szkolnym 2015/2016 przyznawane będą stypendia dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Termin składania wniosków upływa 30 września.

Co jest potrzebne, aby uzyskać stypendium?

Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające uzyskane w roku szkolnym 2014/2015 osiągnięcia tj. kopia świadectwa, kopie dyplomów, kopie innych dokumentów potwierdzających osiągnięcia. Do wniosku należy również dołączyć  zaświadczenia o wysokości miesięcznych dochodów każdego z członków rodziny, łącznie z zasiłkami rodzinnymi i mieszkaniowymi oraz dochodami z gospodarstwa rolnego. W tym roku po raz pierwszy Kapituła oceniająca wnioski stypendialny będzie brała pod uwagę aktywność uczniów przy pomocy podczas wydarzeń organizowanych przez Fundację Sądecką (m.in. Zjazd Sądeczan, Akcja „Serce-Sercu”).

Gdzie można składać wnioski?

Wnioski o udzielenie stypendium będą przyjmowane przez Fundację Sądecką, której siedziba mieści się przy ulicy Barbackiego 57 w Nowym Sączu, zgodnie z regulaminem do 30 września br. do godziny 15.00. 

Kontakt: Gabriela Leśniak, e-mail: [email protected], tel: (18) 475 16 28 lub (18) 475 16 20

***

Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczoną poniżej dokumentacją stypendialną. Do pobrania:

Regulamin udzielania stypendium im. Braci J. i St. Potoczków uczniom (obowiązujący na rok szkolny 2015/2016)
Wniosek o stypendium z Funduszu Stypendialnego im. Braci J. i S. Potoczków dla uczniów

(JB)

Fot. JBDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)