Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
24/12/2015 - 09:55

W Łącku uczniowie cieszą się ze stypendiów

W roku szkolnym 2015/2016 gmina Łącko przystąpiła do współpracy z Fundacją Sadecką w ramach Funduszu Stypendialnego im. Braci Potoczków. Skorzystało na tym jedenastu uczniów.

Fundusz działa na zasadzie złotówka do złotówki, czyli na każde jeden złoty z Fundacji Sądeckiej przypada złotówka z danej gminy. W ten sposób w Łącku ufundowano jedenaście stypendiów.

Inwestycja w młodzież, w ich edukację to najlepsza z możliwych inwestycji. Jest trudna, bo jak ją mierzyć? Po przez takie wsparcie kształtuje się człowieka, wyposaża w jakieś niezbędne narzędzia w postaci umiejętności i wiedzy, człowieka, który da sobie później radę w pracy i w życiu – zaznacza Jan Dziedzina, wójt gminy Łącko.

Wczoraj w Urzędzie Gminy Łącko odbyło się uroczyste przyznanie stypendiów. Wraz z wójtem Dziedziną listy gratulacyjne wręczył Jerzy Bochyński, wiceprezes Fundacji Sądeckiej. Kapituła Funduszu Stypendialnego im. Braci Potoczków doceniła:  Joannę Florian, Klaudię Lis, Annę Skupińską, Agnieszkę Kurzeję, Krystiana Floreka, Adama Majerskiego, Marię Szwarkowską, Stanisława Joba, Justynę Babik, Angelikę Tomasiak i Łucję Kurnytę.

(JB)
Fot. UG w Łącku

Projekt zrealizowano w ramach „Programu wspierania zdolnej młodzieży – Sądecki Diament”

Partner Fundacja PZUDziękujemy za przesłanie błędu