Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
07/07/2016 - 13:25

Grzegorz Mirek: Kolejowa to dopiero początek tegorocznej rewolucji na drogach [FILM]

O największych przedsięwzięciach drogowych zaplanowanych na ten rok rozmawiamy z Grzegorzem Mirkiem, dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg. Już od poniedziałku 11 lipca sądeczan czeka prawdziwa rewolucja, która potrwa przez najbliższe cztery miesiące. I mówimy nie tylko o ulicy Kolejowej...

Grzegorz Mirek, szef Miejskiego Zarządu Dróg zdradza kulisy przebudowy ulicy Kolejowej, gdzie postaną nowe, dodatkowe pasy ruchu. Na czas robót zmienione zostaną również kierunki ruchu na części ulic dojazdowych, tak by mieszkańcy okolicznych bloków nadal mieli możliwość wjazdu na osiedle a przede wszystkim mieli gdzie zaparkować.

Drogowcy przygotowują się też do Tour de Pologne, podczas którego ulicami miasta będą rządzić kolarze. Dyrektor MZD apeluje, by na czas wyścigu czyli w dniach od 13 do 15 lipca sądeczanie z aut przesiedli się do specjalnie uruchomionych przez MPK dwóch darmowych linii, które będą łączyć obie części miasta.

Jeśli konserwator zabytków i zarządcy okolicznych terenów wykażą zrozumienie dla potrzeb mieszkańców, to pod Panoramą może powstać od 80 do 100 miejsc parkingowych z prawdziwego marzenia. Teraz za 20 tysięcy powstaje projekt zagospodarowania tego terenu, a w przyszłym roku ruszą prace wykonawcze. Z kolei mieszkańcy Kochanowskiego, Lwowskiej, Tarnowskiej, Barskiej i Nowochruślickiej już w tym roku będą korzystać z nowych chodników.

Rozmawiała: Ewa Stachura e.stachura@sadeczanin.info Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu