Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
10/11/2016 - 12:55

Remont Kolejowej się przedłuża! Mieszkańcy Starej Koloni mają z czego się cieszyć? [FILM]

Remont ulicy Kolejowej skończy się z czterotygodniowym opóźnieniem. Dlaczego? Bo z pracami weszły Sądeckie Wodociągi i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Dla kierowców to może niemiłe zaskoczenie, ale dla mieszkańców Starej Kolonii, to bardzo dobra wiadomość. Na ciepło z miejskiej sieci czekają tu od lat.

Podczas spotkania z mediami Grzegorz Mirek, szef MZD zapowiedział, że jeśli pogoda się utrzyma ulica Kolejowa oddana będzie do użytku  do 10 grudnia. Czyli ze sporym poślizgiem w stosunku do zapowiadanej na początku daty.

- Wczoraj został oddany do ruchu odcinek między ulicami Asnyka i Sienkiewicza. Ulicą Sienkiewicza można już przejechać do ulicy Kolejowej. Na razie jest tam warstwa wiążąca. Trwają oczywiście przez cały czas prace związane z układaniem elementów galanterii betonowej, czyli chodników - informuje o postępie prac szef MZD Grzegorz Mirek.

Zobacz też: Ulica Kolejowa wciąż rozkopana. Najnowsze zdjęcia

Powodem są prace, które prowadzą dwie miejskie spółki Sądeckie Wodociągi i MPEC. Obie remontują to, co trzeba wyremontować jeśli chodzi o sieci w korpusie ulicy. Konieczność przeprowadzenia wielu poprawek wyszła dopiero po odsłonięciu instalacji przez drogowców.

- Ostatni odcinek to dosyć duże wyzwanie. Jeszcze większe wyzwanie niż początkowo myśleliśmy - zaznacza Mirek.

Przy okazji obie spółki tak będą modyfikować sieć, by umożliwić przyłączenie się dla kolejnych mieszkańców. To bardzo dobra wiadomość dla Starej Kolonii, która od wielu lat ubiegała się o wpięcie do sieci grzewczej, a w której gros domów opalana jest jeszcze piecami węglowymi.

- W 2016 roku rozpoczniemy uciepłowienie budynków lewej strony ulicy Kolejowej - od dworca PKP do bocznicy PKP PLK - likwidując tam niską emisję. W 2017 roku zrobione zostanie przejście przez ulicę Kolejową w kierunku budynku ZUS przy ulicy Sienkiewicza i jego podłączenie. Wówczas możliwe będzie włączenie części budynków Starej kolonii leżącej w pobliżu ZUS i szkoły podstawowej, które w większości posiadają kotłownie węglowe – zapowiadał Piotr Polek, prezes MPEC w rozmowie z Sądeczaninie.info na początku stycznia tego roku.  

SW ureguluje z kolei sprawy związane z odbiorem wody opadowej.

Zobacz też: Nowy Sącz: MPEC ogrzeje mieszkańców Starej Kolonii

Grzegorz Mirek podkreśla, że prace nie wpłyną w żaden sposób na koszt remontu samej ulicy szacowany na około 3 miliony.

Jeśli właściciele sieci wzięliby się za remont urządzeń biegnących w drodze w innym terminie MZD straciłby tym samym 10 - letnią gwarancję, którą daje wykonawca remontu Kolejowej.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu