Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
22/08/2016 - 20:15

Wydzielili płatną strefę parkowania, nie wyznaczyli koperty

- Na ul. Podgórnej w Krynicy Zdroju została wydzielona płatna strefa parkowania, ale chyba zapomniano o osobach niepełnosprawnych – zaalarmował nas czytelnik. – Na całej długości nie ma ani jednej tak zwanej koperty.

Ul. Podgórna prowadzi do krynickiego sanatorium Continental, gdzie leczą się m. in. pacjenci z chorobami narządów ruchu. Przyjeżdżając samochodem mają jednak problem, ponieważ urzędnicy wyznaczając tu kilka tygodni temu strefę płatnego parkowania, nie wydzielili ani jednego miejsca dla osób niepełnosprawnych.

- Strefa płatnego parkowania była bardzo potrzebna. Wcześniej kierowcy zostawiali tu swoje auta na wiele godzin. Teraz wreszcie zrobiło się luźniej. Nie rozumiem tylko dlaczego nie wydzielono ani jednego miejsca dla osób niepełnosprawnych? – pyta nasz czytelnik.

Do Krynicy przyjeżdżają chorzy ludzie po zdrowie. To dla nich przede wszystkim powinny być parkingi – mówi Wiesław Kądziołka, który do Continentalu przyjeżdża na rehabilitację. – Osobiście nigdzie nie spotkałem się z taką sytuacją. Tam gdzie są parkingi, zawsze są wyznaczone miejsca dla osób posiadających kartę inwalidzką.

Urzędnicy tłumaczą taki stan rzeczy przepisami.

- Parking został wyznaczony równolegle do ulicy, a w takich przypadkach przepisy nie pozwalają na wydzielenie miejsca dla osób niepełnosprawnych z prostej przyczyny – taka osoba prosto z samochodu wysiada na ulicę, co jest niebezpieczne – usłyszeliśmy w Wydziale Inwestycji, Architektury i Nieruchomości UM w Krynicy Zdroju.

Niepełnosprawni muszą więc korzystać z miejsca parkingowego znajdującego się przy ul. Kościelnej i pokonywać kilkaset metrów, czasami na wózkach inwalidzkich.

Zobacz też: Nowy Sącz: Koniec darmowego parkowania

(KB) 

Materiał filmowy: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu