Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
23/04/2016 - 07:45

Łowią ryby w Popradzie i wypuszczają do wody

Na Sądecczyźnie zawiązała się społeczna inicjatywa „Jaraj się muchówką”. Jej pomysłodawcy chcą utworzyć dwa odcinki na rzece Poprad, na których obowiązywałby zakaz zabijania złowionych przez wędkarzy ryb.

Inicjatorzy akcji mówią o sobie, że są „nowa falą” wędkarzy, dla których liczy się przyjemność z obcowania z przyrodą, emocje towarzyszące łowieniu ryb, a nie ich zjadaniu.

Jesteśmy grupą ludzi chcących przywrócić świetność jednej z najpiękniejszych rzek w Polsce, unikatowej w skali europejskiej, jaką jest Poprad. Pierwszym krokiem jest stworzenie odcinka „no-kill”, podzielonego na dwie strefy. Pierwsza w odcinku dolnym rzeki, od mostu drogowego w Barcicach do mostu na drodze Stary-Nowy Sącz. Drugi w odcinku górnym od folwarku w Muszynie do rozlewni Muszynianki – mówi Tomasz Król, jeden z pomysłodawców akcji.

Inicjatywa skierowana do wędkarzy i jak twierdza jej organizatorzy, ma przywrócić występowanie ryb szlachetnych w Popradzie. Liczą również, że inicjatywa wywrze pozytywny wpływ na turystykę w regionie. Miłośnicy wędkowania zbierają już podpisy pod swoją akcją, założyli również kanał na serwisie YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UCj28ORfyuWBBOS9nD9VzWLA

(JB)Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe