Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
21/08/2016 - 16:45

300 psów rasowych w Parku Strzeleckim. Zobacz zdjęcia czworonogów

Długowłose i krótkowłose. Obronne, myśliwskie, pasterskie. Ozdobne i do towarzystwa. Owczarki, boksery, dogi, bulteriery, teriery, charty, maltańczyki jamniki, setery, ogary, wyżły, szpice, pudle, yorki itd.

Wszystkie te psie piękności można było dzisiaj oglądać na XXIX Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Nowym Sączu, zorganizowanej przez miejscowy oddział Związku Kynologicznego w Polsce.  

Park Strzelecki od rana rozbrzmiewał szczekaniem. Przyjechało blisko 400 hodowców psów z całej Polski, a nawet zagranicy, najdalej miał właściciel pewnego dalmatańczyka z Cypru.

Dla wielu z nich to sposób na życie, gdyż rasowe szczenię, z rodowodem, dużo kosztuje. Swoich pupili pokazali na dziesięciu ringach, a  przed występem czesali, głaskali, szeptali coś do ucha.

Powiada się, że psy upodabniają się do swoich właścicieli i coś w tym jest.  

Sędziowie, kynologowie, oceniali wygląd psa, chód i temperament, patrzyli zwierzęciu za uszy, w zęby i pod ogon. Zwycięzcy otrzymywali puchary i dyplomy. W sumie zaprezentowano przedstawicieli ponad 30 ras.  

Po południu zorganizowano szereg konkursów, m.in. na najlepszego młodego szczenięcia, najstarszego weterana psa i suk, także konkurs plastyczny dla  dzieci.

Wystawa przyciągnęła setki zwiedzających, m.in. z ulicy Romera przyszli do Parku Strzeleckiego pan Marek z synem Rafałem. Mieli ze sobą kundelka „Denisa” . – Nie zamienilibyśmy „Denisa” za żadnego psa z tej wystawy - mówią zgodnie ojciec z synem.          

(s), fot. własne     

XXIX Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)