Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
15/09/2016 - 09:50

Będą nowe samochody dla niepełnosprawnych. PFRON przekazał środki

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” ze Starego Sącza, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lipnicy Wielkiej oraz Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach otrzymały dofinansowanie do zakupu samochodów potrzebnych do przewozu osób niepełnosprawnych.

Samochody są niezbędne w pracy organizacji prowadzących warsztaty terapii zajęciowej czy środowiskowe domy samopomocy. Dzięki nim uczestnicy – często osoby niesprawne ruchowo, mogą bezpiecznie dojeżdżać na zajęcia. Dzisiaj (15 września) w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu podpisano umowę na dofinansowanie zakupu trzech busów. 300 tysięcy złotych przekazał na ten cel małopolski oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

- Powiat nowosądecki w tej edycji programu wyrównywania różnic między regionami zdobył najwięcej środków finansowych w Małopolsce – powiedziała Marta Mordarska, dyrektor małopolskiego oddziału PFRON. - Potrzeby w tej przestrzeni są duże i tak naprawdę od aktywności poszczególnych samorządów powiatowych zależy na ile są mobilne w sięganiu po te środki.

Specjalistyczny samochód, którym można przewozić osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich, to wydatek około 130 tysięcy złotych. Dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, które stanowi około 80 procent całej kwoty, jego zakup będzie w końcu możliwy.

Zobacz: Stary Sącz: Potrzebny nowy samochód dla niepełnosprawnych

- Dzięki posiadaniu samochodów osoby niepełnosprawne mogą nie tylko dojeżdżać na zajęcia, ale uczestniczyć w różnego rodzaju spartakiadach, spektaklach teatralnych i uroczystościach samorządowych – dodał starosta Marek Pławiak.

(KB)

Fot. KBDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe