Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
02/09/2016 - 10:20

Biskup i minister na Hali Łabowskiej. Msza za Żołnierzy Wyklętych

W sobotę 3 września na Hali Łabowskiej o godz. 11:00 zostanie odprawiona tradycyjna msza św. w intencji ks. Władysława Gurgacza SJ i żołnierzy Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej, antykomunistycznej partyzantki działającej na Sądecczyźnie w latach 1947-1949. Ich losy były tragiczne.

Eucharystii po raz pierwszy będzie przewodniczył biskup, sufragan tarnowski ks. Leszek Leszkiewicz.  Zapowiedział się szef MON Antoni Macierewicz, który nigdy nie opuszcza tej uroczystości, będą tez inne osobistości.

Nie zabraknie, jak co roku chóru "Immaculata" z parafii MB Niepokalanej w Nowym Sączu i uczniów z Łabowej, Maciejowej, Nowej Wsi.

Poczty sztandarowe i weterani wyjadą na Łabowską samochodami, reszta - piechotą. Dojście z Łabowej lub Maciejowej Składziste.

Organizatorem uroczystości jest Fundacja "Osądź mnie Boże" im. Ks. Władysława Gurgacza TJ i PPAN, której prezesuje Jerzy Basiaga. Patronat honorowy sprawuje Związek Żołnierzy Armii Krajowej oddział w Nowym Sączu.

W sobotę na Łabowskiej będą tłumy. Po raz pierwszy ołtarz polowy stanie pod wiatą, w sąsiedztwie pomnika PPAN, przy szlaku czerwonym Hala Łabowska - Rytro. Po mszy będzie można zwiedzić obozowisko partyzantów  
(HSZ), fot. archiwum Sądeczanina     
 
 Dziękujemy za przesłanie błędu