Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
11/06/2016 - 16:05

Córka gen. Andersa i minister Kwiatkowski w Stróżach. Kto ich tu zaprosił?

Powodów wizyty senator Marii Anders i szefa kancelarii prezydenta, ministra Adama Kwiatkowskiego było kilka. Wszystkie wiążą się jednak z działalnością Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach i osobą senatora Stanisława Koguta.

Wspomniana Fundacja obchodzi w tym roku swój okrągły jubileusz. Senator Kogut założył ją 20 lat temu. Wizyta przedstawicieli rządu to hołd oddany założycielowi.

W Stróżach trwa też Spartakiada dla osób niepełnosprawnych, w których uczestniczą drużyny nie tylko z całej Polski, ale również z zagranicy. Prezydent RP Andrzej Duda objął honorowy patronat nad tym wydarzeniem. W Stróżach reprezentował go w zastępstwie Adam Kwiatkowski.

Dziś też (11. 06.) odsłonięto pomnik Jana Pawła II usytuowany przed Centrum rehabilitacji dla osób ze stwardnieniem rozsianym. Ośrodek i pomnik, to również efekt zaangażowania senatora ze Stróż.

Maria Anders nie kryła wzruszenia.

Podkreśliła, że tworzenie kompleksowych ośrodków oferujących pomoc i opiekę osobom niepełnosprawnym niezależnie od ich wieku to zadanie, na które społeczeństwo i rządzący zawsze powinni znajdować środki.

- Bo rodzice tych dzieci, którzy teraz się nimi opiekują kiedyś po prostu umrą – zaznaczyła senator, którą Kogut do obejrzenia ośrodka zapraszał już od dłuższego czasu.

- Stróże nie są może najbliżej Warszawy, ale na pewno będę tu wracać – zapewniła gwarantując jednocześnie – podobnie jak Kwiatowski – pełne wsparcie dla podobnych działań, jakie podejmuje Stanisław Kogut.

Miejscowy polityk też ma bardzo dobre informacje dla niepełnosprawnych.

- Kończymy budować stadion. Jesteśmy przed położeniem tartanu – chodzi o stadion w Stróżach przystosowany do potrzeb osób chorych.

To ważna wiadomość, bo budowa obiektów ze względów proceduralnych mocno się opóźniła.

Kogut nadmienił też, że na terenie po starej cegielni Fundacja wybuduje niebawem ośrodek dla osób chorujących na autyzm.

Beneficjentami projektu będą przede wszystkim osoby pozbawione opieki choćby po śmierci najbliższych członków rodziny.

ES [email protected]

Fot.: Ewa Stachura / Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Córka gen. Andersa i minister Kwiatkowski w Stróżach. Kto ich tu zaprosił?


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe